فردای انتخابات

انتخاباتدر انتخابات امروز نیز همانند انتخابات گذشته ، علي‌رغم همه تلاش دشمنان در بکارگیری ترفند دو قطبی کردن انتخابات و ایجاد تفرقه در بین مردم ؛ آحاد امت خداجوی کشورمان با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای ، دشمن قسم خورده ایران اسلامی را مایوس کردند و این نبود مگر به سبب زحمات شبانه روزی نخبگان و فرهيختگان کشور و عمدتاً حوزويان و دانشگاهيان در خصوص تحقیق ، شناسایی ، معرفي نامزد مورد نظر و نیز تبلیغ حضور حداکثری مردم در انتخابات .

این حضور واقعاً كم‌نظير و شنيدني نشان داد که مردم چقدر به کشور و نظام‌شان علاقمند هستند و حاضرند براي انجام وظيفه تا چه حد از خود مایه بگذارند و دیدیم که به‌دنبال تشکیل یک مجلس انقلابی، متعهد و ضد آمریکایی و ضد انگلیسی در خنثی سازی این ترفند جدید دشمن نیز نقش بسزایی را ایفا نمودند .
اما شرط تکمیلی انتخابات حاضر ، حفظ امنیت و آرامش پس از انتخابات می باشد چرا که مردم با حضور پُرشور خود در این انتخابات ، مُهر تاییدی بر نظام اسلامی زده و پاسخ دندان‌شکنی نیز به یاوه‌ گویی های دشمنان دادند ، لذا شیرینی حضور پر شور مردم نباید همچنان انتخابات سال ۸۸ به تلخ کامی تبدیل گشته و فرصتی برای موج سواری دشمنان نظام و انقلاب فراهم گردد.

پس مهمترین وظیفه کاندیداها و نیز حامیانشان – چه آنهایی که فردای انتخابات نامشان جزء رای آورندگان باشد و چه آنهایی که رای نمی آورند- این است که به قانون کشور تمکین نموده و به سلامت انتخابات خدشه ای وارد نسازند و اگر إحیاناً اعتراض یا ایرادی به نتیجه یا روند انتخابات دارند از طریق مراجع ذی ربط و مجاری قانونی آن پیگیری نمایند تا حقی هم از کسی ضایع نگردد .

مطلب بعد اینکه کاندیداهای مجلس تا امروز رقیب یکدیگر هستند و در مدت تبلیغات انتخاباتی تمام تلاش خود را جهت جلب نظر و کسب اعتماد مردم انجام داده‌اند؛ اما از فردا صبح یعنی پس از اعلام نتایج بایستی فضای رقابت به رفاقت تبدیل شده و بجای رقیب ، رفیق یکدیگر باشند و دیگر کاندیداها بایستی با ایجاد فضای همدلی و همزبانی به نماینده منتخب مردم تبریک گفته و در راستای موفقیت وی در بلند کردن این بار سنگین و مسولیت خطیر ، قدم برداشته و وی را یار و یاور باشند.

کسانی هم که فردا صبح نتيجه اعلامی بر خلاف نظرشان می باشد باید این را مدّ نظر داشته باشند چون هدف ایشان انجام وظیفه شرعی و ادای تکلیف ملی بوده لذا ابراز نگرانی و ناراحتی از نتیجه پیش آمده مطلوب و پسندیده نیست زیرا که همه ما مأمور به انجام وظیفه هستیم نه نتیجه !

نماینده منتخب ملت نیز باید بداند که از فردا نماینده همه مردم است نه فقط حزب و گروهی که از وی حمایت کرده و به او رای داده اند و ضمناً توجه کند که دیگر زمان شعار و سخن سرایی به سر آمده و سیاسی بازی نیز در بین مردم جایگاهی ندارد و آنچه به چشم می آید و به دقت رصد می گردد کار و فعالیت دلسوزانه او است.

لذا نماینده منتخب می بایست هم و غم خود را به کار بندد و با استفاده از تمامی ظرفیت های مادی و معنوی شهرستان و نیز با بهره گیری از تجربیات و راهکارهای کارشناسان مختلف در ایفای این مسولیت مهم تلاش نموده تا بتواند وظایف شهرستانی ، ملی و نیز بین المللی خود را در مجلس به نحو احسن به انجام برساند .

از مهم ترین وظایف جوانان شهرستان خصوصاً نخبگان حوزه و دانشگاه نیز مطالبه‌گری از نماینده ملت است زیرا که اولاً روحیه مطالبه گری جوانان انقلابی و شجاعت بی مثال آن ها در جهت بیان واقعیت ها ، کاستی ها و مشکلات احتمالی است ، ثانیاً لازمه رشد ، تعالی و پیشرفت یک جامعه ، همین مطالبه گری و ایجاد فضای نقد و انتقاد سازنده و نیز ارائه راهکارهای عملیاتی است .

یاداشت اختصاصی سایت “سلام فسا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *