تراژدی تاریخ معاصر در نوار غزه و بازیگری مصر در نقش”شریک دزد و رفیق قافله”

این روزها اوضاع اقتصادی امنیتی و معیشتی در نوار غزه به شدت بحرانی و خطرناک است وبیش از یک میلیون نفر انسان بیگناه فقط بدلیل دفاع از حقوق مشروع خود به معنای کلمه با یک فاجعه انسانی روبرو هستند. محاصره نوار غزه و تشدید تحریم های اقتصادی علیه ساکنان آن که طی ماههای گذشته توسط رژیم صهیونیستی به اجرا گذاشته شده زندگی را در این منطقه غیرقابل تحمل نموده و اخبار و آمارهایی که اخیرا منتشر شده حکایت از آن دارد که وخامت شرایط زیستی و امنیتی فلسطینی ها بویژه وضعیت بهداشت و معاش آنان نگران کننده و یک فاجعه انسانی تمام عیار در انتظار فلسطینی های ساکن در نوار غزه است

این در شرایطی است که غربی ها و برخی کشورهای عربی منطقه در همراهی با طرح آمریکا ـ اسرائیل برای نابودی مقاومت فلسطین (حماس ـ جهاد اسلامی ) طی ماههای گذشته چشمان خود را بر روی آنچه در نوار غزه در شرف تکوین است بسته اند و در مقابل دستان رژیم صهیونیستی را برای بمباران پیاپی شهرهای نوار غزه و دستگیریهای گسترده فلسطینی ها باز گذاشته اند.

قابل ذکر است که اسراييل با اين گونه اقدامات جنايتكارانه خود در غزه سه هدف اساسي را دنبال مي كند:

اول اين كه حماس را تحت فشارهاي روحي و رواني قرار دهد و مسئول حوادث غزه معرفي كند تا سر پوشي براي ناتواني و ناكامي اين رژيم در مقابل ملت فلسطين و ملل عرب باشد . اسراييل با تشديد محاصره و گرسنگي و اعمال فشار بيشتر بر ملت فلسطين مي خواهد حماس را مجازات كند و اين گونه مشخص است كه مي خواهد به فلسطينيان بگويد كه بايد از پشتيباني حماس دست بكشند و نوار عزه را به فتح تحويل دهند . اين اقدامات در جهت ايجاد تفرقه ميان حماس و فتح و دامن زدن بيشتر به اختلافات ميان اين دو صورت مي گيرد و اين دو نبايد در دام اين رژيم گرفتار شوند زيرا اسراييل در نهايت خواهان نابودي هر دو گروه است و هيچگاه چشم ديدن سرافرازي و سربلندي فلسطينيان را ندارد.

دوم اين كه اسراييل مي خواهد به حماس فشار بياورد تا از شليك موشك به شهرك سديروت جلوگيري كند و حماس مجبور به مذاكره در مورد نظامي اسراييلي اسير گلعاد شاليت شود . در حالي حماس بعد از كشتار محله الزيتون غزه گفت و گو در اين باره را متوقف كرده است .

سوم اين كه اسراييل با تحميل محاصره مي خواهد؛ مقاومت تمامي گروه هاي فلسطيني را متوقف سازد و زير ساخت هاي آنان را از بين ببرد و مانع از حمايت هاي بي دريغ مادي و معنوي فلسطينيان از گروه هاي مقاومت شود و رهبران مقاومت را نابود كند. اخيرا رسانه هاي اشغالگران از طرح ترور رهبران حماس از جمله اسماعيل هنيه پرده برداشته اند.

اسراييل به درستي مي داند كه اين گونه اقداماتش فقط به اصرار و پافشاري فلسطينيان به دفاع از سرزمين و ملت خواهد انجاميد و شايد اسراييل با اين گونه اقدامات غيرانساني خود در شعله وري انتفاضه سوم سهيم باشد و ديگر دير شده باشد و پشيماني برايش سودي نداشته باشد.

لذا گلایه از این روند موجود در عرصه نظام بین المللی هر چند به جاست و یک حق انسانی برای تمام ساکنان کره زمین است ،اماروی این این وجیزه تنها در این حد محدود نمی ماند چرا که با توجه به واقعیات موجود انتظاری از عملکرد مطلوب کسانی که فلسطین و فلسطینیان را دشمن خود و یا تروریست!و… می خوانند شاید انتظار به جایی نباشد.

اما  آیا کشورانی همچون مصر که خود را در جایگاه رهبری جهان اسلام می دانند( و یا لااقل بر این امید وآرزو هستند )نباید در برابر نقض فاحش حقوق کسانی که جزئی جدایی ناپذیر از پیکره جهان اسلام و جهان عرب اند واکنش نشان دهند؟

آیا کشوری چون مصر – که با غزه مرز مشترک دارد – با توجه به فجایعی که بر مردم مظلوم غزه می رود نباید در برابر اسراییلی ها از خود واکنش نشان داده و راه ورود مواد حیاتی را به غزه باز نگهدارد؟

حداقل انتظار از کشوری چون مصر این است که لااقل با دشمن اسراییلی فلسطینیان همگام نشود و اگر کاری برای مردم غزه انجام نمی دهد لااقل بر زخم آنها نمک نیز نپاشد و شریک جرم اسراییل در جنایت انسانی جاری شده در غزه نشود.

متاسفانه دولت مصر امروز نه تنها اقدامی در برابر جنایات اسراییل در غزه انجام نمی دهد بلکه خود نقش”شریک دزد و رفیق قافله”را در تراژدی تاریخ معاصر یعنی غزه بازی می کند در حالی که ادعاهای مربوط به رهبری حاکمان مصر بر جهان عرب” گوش فلک را کر کرده است”.

One comment on “تراژدی تاریخ معاصر در نوار غزه و بازیگری مصر در نقش”شریک دزد و رفیق قافله”

  1. زیبا گفت:

    سلام دکتر
    میخواستم بپرسم شما درمورد بیماری ای بی اس و راهکارهای طب سنتی برای فردی که طب دموی داره و دچار سردی معده شده اطلاعاتی دارید ؟ میشه لطفا اگه فایلی که کمکم کنه دارید به میلم بفرستید . باتشکر ازوقتی که میذارید . به شدت لازم دارم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *