قمر در عقرب چیست ؟ واقعیت یا خرافه ؟

بر اساس روایات و نیز علم نجوم و اخترشناسی ؛ خواندن عقد ازدواج ،مسافرت ،اقدام برای بچه دار شدن (انعقاد نطفه) ،افتتاح کار و کسب و تجارت ،حجامت ،تعیین و تغییر نام ، گذاشتن سنگ بنای کارهای مهم و بطور کلی انجام هر یک از کارهای اساسی در روزهای نحس و قمر در عقرب هم از نظر علماء دینی و هم از نظر منجّمین توصیه نمیگردد بلکه علما فتوی به کراهت اعمال بالا در ایام قمر در عقرب داده اند .

——————————————————————————————————————————————————————————-

از فرمایشات اهل بیت علیهم السلام استفاده می شود که علم نجوم ، علمی الهی است که توسط فرشتگان و انبیاء(ع) به بشر تعلیم داده شده است ؛ ولی کسانی که به آن احاطه داشته باشند اندک هستند ، در برخی روایات تصریح شده که علم نجوم را جز دو خاندان به درستی نمی دانند ، خاندانی در هند و خاندانی در عرب ؛ گویا مراد از خاندان عرب ، اهل بیت (ع) هستند ، در روایات زیادی از ترتیب اثر دادن به گفته های منجّمین نهی شده ؛ ولی نه از آن جهت که این علم نادرست است بلکه از آن جهت که اوّلاً اکثر مدّعیان علم نجوم به خاطر پیچیدگی فراوان آن ، در محاسبات خود دچار اشتباه می شوند و ثانیاً در گذشته در قضیه دعای حضرت داود (ع) در توقف خورشید و نیز جریان ردّ الشمس ، حساب نجوم در هم شده ؛ لذا محاسبات منجمین فعلی همه بر ظنّ و گمان است و از روایات بر می آید که علم نجوم واقعیّت دارد ولی پیچیدگی آن فراتر از آن است که افراد عادی بتوانند به طور کامل از آن مطّلع گردند ، لذا خطا در این وادی به مراتب بیشتر از صواب است.

قمر در عقرب چیست و چه اعمالی در ایام قمر در عقرب منع شده است ؟

قمر در عقرب به این معنا است که برای ساکنین زمین ، کره ماه برابر صورت فلکى عقرب‌‌ واقع شده است ، ماه (قمر)در طول یک سال قمری ، که حدود 29.5 روز است ، یکبار به طور کامل دور زمین می چرخد! که به دوازده قسمت تقسیم شده  و برج هایی نیز برای هر یک از این دوازده صورت فلکی انتخاب شده ؛ حمل، ثور، جوزاء، سرطان، اسد، سنبله، میزان، عقرب، قوس، حوت، دلو، جدی .

قمر در عقرب حدود دو و نیم روز ( 60 ساعت )می باشد ، اما با توجه به اینکه در روایات عبارت “قمر در عقرب” آمده و مشخص نشده که آیا منظور قمر در صورت فلکی عقرب است یا این که قمر در برج عقرب است؟ لذا بهتر است مراعات احتیاط گردد و دو روز به آن افزود و جمعاً چهار روز و نیم محاسبه کرد ، البته روزهای قمر در عقرب در هر سال متفاوت است و باید هر سال محاسبه شوند .

بر اساس روایات و نیز علم نجوم و اخترشناسی ؛ خواندن عقد ازدواج ،مسافرت ،اقدام برای بچه دار شدن (انعقاد نطفه) ،افتتاح کار و کسب و تجارت ،حجامت ،تعیین و تغییر نام ، گذاشتن سنگ بنای کارهای مهم و بطور کلی انجام هر یک از کارهای اساسی در روزهای نحس و قمر در عقرب هم از نظر علماء دینی و هم از نظر منجّمین توصیه نمیگردد بلکه علما فتوی به کراهت اعمال بالا در ایام قمر در عقرب داده اند .

در روایتی امام صادق علیه السلام می فرمایند: «هر کس در هنگامی که قمر در عقرب باشد مسافرت یا ازدواج نماید ، خیری نمی بیند» الکافی، ج8، ص 275

هر چند حرکات و صور فلکی و اجرام آسمانی بر زندگی بشر تاثیرات فراوانی دارد لکن از آموزه های اسلامی استفاده می شود که نباید به این امور بیش از حدّ مجاز اعتنا کرده و کل برنامه های زندگی خود را بر اساس آن تنظیم نمود اما به هر صورت احتیاط ، شرط عقل و نیز شرع است . به عنوان نمونه در چندین روایت ذیل ، ائمه به این موضوع اشاره کرده اند.

شخصی به امام صادق علیه السلام عرض کرد: «من به گونه ای در نجوم غرق شده ام که هر گاه بخواهم کاری انجام دهم، آن را با اطلاعات نجومی خود می سنجم، اگر برای آن طالع شر و نحسی دیدم آن را انجام نمی دهم و هر گاه طالع خیر و خوبی برای آن دیدم، شروع به اقدام می کنم. امام فرمود: آیا به آن چه به دست آورده ای اعتقاد داشته و بر طبق آن عمل می کنی؟ عرض کرد: بله، امام فرمود: همه کتاب هایت (کتاب های نجومی) را نابود کن و به این علم عمل نکن». الوافی، ج 12، ص355

رسول اکرم صلوات الله و سلامه علیه فرمودند : هر کس برخدا توکل کند و هیچ گاه ملاحظه سعادت و نحوست روزها را ننماید خداوند او را یاری خواهد نمود و عهده دار او خواهد شد به ویژه اینکه صدقه نیز بپردازد زیرا صدقه نحوست را از بین میبرد.

البته این مطلب را هم نباید نادیده گرفت که به اعتراف خود منجمین، این گونه برداشت های غیر مادی و حکم های غیبی از حالات نجوم و ستارگان، دقیق و قطعی نیست و فقط مجرد ظن و احتمال است.  حسن زاده آملی – دروس فی معرفة الوقت و القبلة، ص 79

اما بعد از آن که اسلام، مسلمانان را از افتادن در خرافات باز داشت، در برخی از موارد به اموری اشاره کرده است که نوعی اعتراف به دخالت اجرام آسمانی در برخی از امور زندگی انسان ها است، البته روشن است که در این گونه امور فقط باید به مقداری که شرع بیان کرده است، اکتفا شود ، مانند ایام قمر در عقرب و ماه صفر

نتیجه :

بنابراین با توجه به مطالبی که ذکر شد می توان چنین نتیجه گرفت که موضوع قمر در عقرب امری است حقیقی و واقعی ؛ و تاثیرات آن در زندگی بشر قطعی و مسلم است چنانکه علمای دینی بر طبق آن فتوا نیز داده اند و بهتر این است که در این ایام از کارهای مهمی که در صدر کلام ذکر شد پرهیز شود لکن صدقه و خواندن آیة الکرسی در دفع نحوست این ایام بسیار مفید می باشد .

بازتاب ها :

پایگاه خبری تحلیلی « بولتن نیوز»

261 comments on “قمر در عقرب چیست ؟ واقعیت یا خرافه ؟

 1. محمود حاجی صفری می‌گه:

  جناب آقای فیروزی، با سلام و احترام
  لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب را برای اینجانب بفرستید ممنون می‌شوم.
  ارادتمند – دکتر حاجی صفری

  • ناصر می‌گه:

   با عرض سلام خدمت شما استاد معظم
   خواهشمندم فایل های مربوط به ازدواج و انعقاد نطفه و طریقه محاسبه قمر در عقرب و هر چیز دیگری از علوم با ارزشتون که امکان ارسالش هست رو واسه بنده ارسال بفرمایید.
   پیشاپیش از لطفتون کمال تشکر را دارم
   التماس دعای فراوان

 2. نادر می‌گه:

  با سلام لطفا نحوه محاسبه ایام قمر در عقرب را به بنده نیز ارسال فرمایید با تشکر

 3. حسین می‌گه:

  جناب آقای فیروزی، با سلام و احترام
  لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب را برای اینجانب بفرستید ممنون می‌شوم.
  ارادتمند – میری

 4. رویا رضایی می‌گه:

  با سلام لطفا برای من هم ایمیل فرمائید.

 5. سارا می‌گه:

  سلام علیکم لطفا نحوه محاسبه ایام قمر در عقرب را به بنده نیز ارسال
  یک سوال هم دارم در مورد شرف شمس و اینک امسال که شروع شرف شمس از 19:12 شب دوشنبه است چطور میشه ساعت شرف شمس که تو روز باید باشه رو محاسبه کرد
  و رحمه الله و برکاته

 6. مهدیه می‌گه:

  با عرض سلام و تبریک سال نو
  لطفا اگه زحمتی نیست محاسبه قمر در عقرب سال 92 رو بگذارید تا ما هم استفاده ببریم
  اگرم زحمتی نیست روش محاسبه رو به ایمیل منم بفرستید
  ممنون از زحماتتون

 7. مهدی می‌گه:

  سلام
  امیدوارم خدا یاورتان باشد اگر امکان دارد روزهای قمر در عقرب سال 92 را برای من هم ارسال کنید. ممنونم برادر

 8. فرزانه می‌گه:

  سلام. لطفا محاسبه ایام قمر در عقرب را ب ایمیل بنده ارسال کنید.
  با تشکر و احترام.

 9. رویا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید لطفا برای من هم ایمیل فرمائید.

 10. علی می‌گه:

  آقای فیروزی سال قمری 295 روز است؟؟؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   باسلام
   سال قمری حدود 354 روز است منظور حقیر مدت ماه بود که یک ماه قمری تقریباً حدود 29.5 روز است که ممیز افتاده بود . ممنون از تذکرتون

 11. معصومه شیراوند می‌گه:

  باسلام اگه ممکنه برای منم روزهای قمر در عقرب سال 92 رو ایمیل کنید

 12. فاطمه می‌گه:

  سلام و خسته نباشید ممنون می شم اگه نحوه محاسبه ماههای قمری برای من ارسال کنید متشکرم

 13. مقصودی می‌گه:

  سلام سال نو مبارک
  ممنون میشم لیست روزهای قمر در غقرب 92 رو برام میل کنین
  سال خوبی داشته باشید التماس دعا

 14. saeedi می‌گه:

  باسلام اگه ممکنه برای منم روزهای قمر در عقرب سال ۹۲ رو ایمیل کنید

 15. دوستی می‌گه:

  با سلام. می خواستم لطف بفرمایید روزهای قمر در عقرب سال 92 رو برای من ارسال کنید. ممنون

 16. مدیر سایت می‌گه:

  با سلام و ادب و احترام خدمت همه مخاطبین گرامی
  حساب کردن روزهای قمر در عقرب خیلی سخت نیست ، فقط یه کم وقت گیر هست اما روشش رو به کسانی که خواسته بودند ایمیل کردم ان شالله که به کارتان بیاید اما در اولین فرصتی که پیدا کنم بنا دارم خودم جهت بهره برداری همگان محاسبه روزهای قمر در عقرب سال ۹۲ را در همین سایت بگذارم . لذا چون خیلی از بازدیدکنندگان فوری فوتی لازم داشتند فعلاً محاسبه روزهای قمر در عقرب بهار 92 را اینجا گذاشتم . ما بقی رو هم قبل از رسیدن موعد در اسرع وقت بروزرسانی خواهم کرد به مدد الهی.
  ایام قمر در عقرب بهار 92
  فروردین ؛ ورود به برج عقرب : روز نهم و خروج از صورت فلکی عقرب : روز دوازدهم
  اردیبهشت ؛ ورود به برج عقرب : روز پنجم و خروج از صورت فلکی عقرب : روز هشتم
  خرداد ؛ ورود به برج عقرب : روز دوم و خروج از صورت فلکی عقرب : روز پنجم و همچنین
  ؛ ورود به برج عقرب : روز بیست و نهم خرداد و خروج از صورت فلکی عقرب: روز یکم تیرماه

  • سمانه می‌گه:

   سلام مراسم عروسی ما 28دی ماه هستش. یعنی 2هفته بعداز ماه صفر.خونه گرفتن و وسیله بردنمون میفته تو این ماه وچون کار همسرم اهواز هست ما اونجا قرار خونه بگیریم یعنی ما تو این ماه مسافرت هم داریم.مادرم میگه تاریخ عروسی رو تغییر بدین که کاراتون تو صفر نیفته ما اتلیه و چند جای دیگه قرار داد بستیم نمیدونم باید چیکار کنم وقتی مادرم اینجوری میگه خواهش میکنم به من کمک کنید ممنون

 17. سعید می‌گه:

  سلام . آیا لازم است که در زندگی روزمرّه به احکام نجوم اعتنا کنیم ؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   سلام
   آنچه قطعاً از معصومین (ع) رسیده مناسب است که رعایت شود. لکن تا آن اندازه که زندگی را مختلّ نکند ؛ چون دین برای این نیست که انسان خود را به سختی بیندازد. لذا در اموری که در طول زندگی کم رخ می دهند مثل ازدواج و سفرهای طولانی ، بهتر است که با افراد عالم ، متّقی و وارد در این گونه امور مشورت شود. چون به صرف دیدن یک روایت نمی توان به آن عمل نمود.چرا که روایات صحیح و سقیم و خاصّ و عامّ و مطلق و مقیّد دارند لذا کسی که در این گونه امور اظهار نظر می کند باید عالم به احادیث باشد.
   البته راههایی برای بر حذر بودن از نحوست ایّام نیز وجود دارد. راه حلّی که اهل بیت (ع) برای این امر ارائه نموده اند صدقه دادن است. روایات فراوانی از حضرات معصومین (ع) وارد شده که نحوست ایّام با صدقه دادن برطرف می شود. « عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ (ع ):مَنْ تَصَدَّقَ بِصَدَقَةٍ إِذَا أَصْبَحَ دَفَعَ اللَّهُ عَنْهُ نَحْسَ ذَلِكَ الْيَوْم‏. ـــ هر کس صبح صدقه دهد خدا نحوست آن روز را از دفع می کند. »( بحار الأنوار ؛ج‏56 ؛ص31 )

   • عبدالله می‌گه:

    باسلام
    لطفا نحوه محاسبه را ايميل نمائئيد
    ضمنا ساعت ها براساس ساعت زمستاني درجدول شما منظور شده است .زيرا من از cdمركز نجوم آيت ا..سيستاني ديدم ساعت ها يك ساعت اختلاف دارند

 18. سلام می‌گه:

  با سلام و تشکر. می خواستم لطف بفرمایید روزهای قمر در عقرب سال ۹۲ رو برای من ایمیل کنید
  ممنون میشم. یا حق

 19. erfan می‌گه:

  سلام. ممنون. جالبه…..

 20. امیر حسین می‌گه:

  سلام نحوه محاسبه رو برای من هم بفرستید.
  قمر در عقرب در هر ما بیشتر از یک روزه؟ممنون

 21. ساقی می‌گه:

  سلام به نظر شما آیا قمر در عقرب و حرکات ستارگان بر حوادث زندگی مؤثّر است؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   همانطوری که در یادداشت فوق عرض کردم قطعاً موثر است چرا که در رویات زیادی آمده است که هر که در هنگام قمر در عقرب ازدواج کند یا سفر رود روی خوشی را نبیند.
   امام صادق عليه السّلام فرموند: «هر كه قمر در عقرب سفر كند يا زن بگيرد خير نبيند». و امام كاظم عليه السّلام فرمودند: «هر كه در محاق ماه زن‏ گيرد دل نهد به افتادن بچه و سقط جنين»(آسمان و جهان-ترجمه كتاب السماء و العالم بحار، ج‏2، ص: 173)
   ظاهراً مراد از قمر در عقرب بودن قمر در صورت فلکی عقرب است نه بودن آن در برج عقرب ؛ چون اوّلی یک روز است ولی دومی یک ماه. همچنین مراد از محاق ، آخر هر ماه قمری است که ماه دیده نمی شود.

 22. مهدی می‌گه:

  عقرب برج هشتم از دايره البروج است كه خورشيد سالی يكبار (آبان ماه) وارد آن می شود. ولی ماه هر 27 روز يكبار از آن می گذرد و به مدت حدود 2 روز در آن قرار دارد. طبق روايات نقل شده، برخی امور از قبيل مسافرت و ازدواج در هنگام قمر در عقرب مكروه مي باشد اما اين مسئله از لحاظ علمی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است. براي محاسبه زمان قمر در عقرب مي توانيد از فرمولی كه در كتاب نجوم مقدماتي آورده شده استفاده كنيد:

  فرض كنيد امروز 2 مهر مصادف با 15 شوال است.

  1-روزها را يك واحد اضافه كنيد (روز شمسی برابر 3 و روز قمری برابر 16)

  2-روز قمری را در عدد 12.2 ضرب كنيد و حاصل را با روز شمسی جمع كنيد.

  3-حاصل جمع را بر عدد 30 تقسيم كنيد.

  4-حاصل تقسيم را با عدد برج شمسی (مهر=7) جمع كنيد.

  5-اگر عدد بدست آمده بيشتر از 12 باشد منهای 12 كنيد.

  عددی كه نهايتاً بدست می آيد تعيين كننده موضع ماه در برجهای دوازده گانه است. اگر اين عدد برابر 8 باشد نشان دهنده زمان قمر در عقرب است.

 23. مینا می‌گه:

  با سلام لطفا برای من هم ایمیل فرمائید.

 24. نسترن می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید لطفا روز های قمر در عقرب سال 92 رو برای من هم بفرستید
  ممنون از لطف شما

 25. سینا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید لطفا برای من هم ایمیل فرمائید

 26. مریم می‌گه:

  با سلام
  اگه ممکنه برا من هم ایمیل فرمائید
  ممنون!

 27. محمد می‌گه:

  سلام
  ممنون بسیار جالب و آموزنده بود !
  ممنون می شم روش محاسبه قمر در عقرب رو واسه من هم بفرستید .
  با تشکر

 28. مریم می‌گه:

  سلام مطالبتون خیلی جالب بود. منم میخوام نحوه محاسبه قمر در عقرب رو بدونم میشه خواهش کنم برای من هم ایمیل کنید؟ممنون میشم

 29. محبی می‌گه:

  سلام
  آیا سعد و نحس ایّام و ساعات(نحوست بعضی ایام مانند ماه صفر) صحّت دارد؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام . از مطلب بالا روشن می شود که این مطلب نیز به خودی خود صحیح است ؛ ولی راه فهمیدن آن علم نجوم یا علم غیب است ؛ علم غیب که به اذن خدا مختصّ انسانهای خاصّی است ؛ احکام علم نجوم نیز چنان که دانسته شده قطعی نیست. لذا در حال حاضر جز آنچه معصومین (ع) گفته اند بقیّه سخنان در این باب گمانه زنیهایی بیش نیستند.
   با نظر به روایات معصومین (ع) در این باب ، به نظر می رسد که حضرات معصومین (ع) آنچه را که در این باب قطعی و به حال مردمان مفید بوده را بیان نموده اند.
   روایات این باب بسیار فراوان است لذا ذکر آن در این نامه نمی گنجد. برای مطالعه روایت این باب مراجعه فرمایید به کتاب« « آسمان و جهان ؛ ترجمه كتاب السماء و العالم بحار الانوار ؛ ج‏2، ص: 285 تا آخر کتاب و ج3 از صفحه اوّل تا 97 و بحار الانوار ج 56»

   • مريم می‌گه:

    سلام خسته نباشيد ميشه پاسخ من رو بدين
    من ١١خرداد امسال برام يه دعا نوشتن يه سيدى نوشت
    ١٩اين دعا بدستم رسيد و چند روز بد براى اون امرى كه نوشته بودم
    همه چيز به هم خورد
    به سايت كه مراجعه كردم ١١خرداد ميشه قمر در عقرب
    چون زده بود ٩تا ١٣قمر در عقربه
    الان بايد چيكار كنم ؟!

 30. سلام
  موفق باشید و متشکرم از اطلاعات مفید
  اگر ایام قمر در عقرب هر 12 ماه را بیان بفرمایید خیلی خوب است.

 31. سبا می‌گه:

  « به على بن ابى طالب عليه السّلام گفته شد: آيا براى علم نجوم پايه‏اى هست؟ فرمود: آرى، پيغمبرى بود كه قومش به وى گفتند ما به تو ايمان نياريم تا آغاز آفرينش هر كس و مدت عمر آنها را به ما بياموزى، و خدا عز و جلّ به ابرى فرمود تا بدانها باريد، و در گرد كوه آبى زلال جمع شد و خدا به خورشيد و ماه و اختران فرمود تا بر آن آب روان شدند.(تصویر آسمان آب افتاد) سپس خدای عزّوجلّ به آن پيغمبر وحى كرد كه با قومش بر كوه بالا روند بالا رفتند و بر سر آن آب ايستادند تا آغاز آفرينش و مدت عمرها را از مجارى خورشيد و ماه و اختران و ساعات شب و روز شناختند و هر كدامشان مي دانست كى مي ميرد و كى بيمار مى‏شود، و چه فرزندى برايش زاده مى‏شود و چه زاده نمي شود، و روزگارانى بدين وضع بودند تا به حضرت داود كافر شدند و با آنها جنگيد، و در هر روز نبرد كسانى كه عمرشان بسر نرسيده بود به ميدان مى‏آمدند و آنان كه عمرشان بسر رسيده بود در خانه جا مي گذاشتند، و از ياران داود كشته مي شد و از آنها كشته نمي شد. داود عليه السّلام گفت: پروردگارا من به فرمان تو با آنها پيكار می كنم، و آنها به نافرمانى تو پيكار كنند، از يارانم كشته مى‏شود و از آنها كسى كشته نمي شود، خداى عزوجل جريان را به او وحى كرد و فرمود: هر كه مرگش رسيده به ميدان نمى‏آورند تا كشته شود، داود عليه السّلام گفت: خدايا به چه وسيله بدانها آموختى؟ فرمود: از مجارى خورشيد و ماه و اختران و ساعات شب و روز . گفت: داود به درگاه خدا دعا كرد تا خورشيد را بر آنها بازداشت و روزشان بلند شد، و شب و روزشان در هم آميخت و اندازه فزونى را ندانستند، و حسابشان در هم شد، على عليه السّلام فرمود: از اين رو است كه مطالعه در نجوم بد است.

  • علی می‌گه:

   « قيس بن سعد، گفت: بسيار مي شد كه با أمير المؤمنين عليه السّلام در هر سفرى که مي رفت همراه بودم، چون به جانب مردم نهروان تاخت و به مدائن رسيديم و من آن روز همدوش او بودم، مردمى از دهقانان به پيشواز او آمدند، و چند استر پيشكش آوردند و آنها را پذيرفت، و يكى از دهقانان مدائن بنام «سرسفيل» كه پارسيان رأى او را در گذشته حجّت دانستند و در مورد آينده به او مراجعه مي كردند وجود داشت. چون امير المؤمنين عليه السّلام را ديد گفت: از مقصد خود برگرد، فرمود: اى دهقان براى چه؟ گفت: يا أمير المؤمنين ستاره‏ها كه بر آمدند نظر بد به هم دارند سعدها نحس شدند و نحسها سعد شدند، و در چنين روزى بايد نهان شد و بر جاى نشست، اين روز تو كشنده است، و در آن ستاره جنگجو قِران كردند، بهرام در برج ميزان شرف يافته و از برج تو آتش فروزد و براى تو جاى نبرد نيست. أمير المؤمنين عليه السّلام لبخندى زد و فرمود: اى دهقانِ خبرگزار و بيم ده از مقدّرات ، ديشب در آخر برج ميزان چه فرود آمد، و كدام ستاره در سرطان ورود كرد؟ گفت: من آن را بررسى كنم، و از آستين خود اسطرلابى و تقويمى برآورد. امام عليه السّلام به او فرمود: تو ستاره‏ها را سيّاره مي گردانى؟ گفت: نه، فرمود: تو بر ثوابت حكمفرمائى؟ گفت: نه، فرمود: به من خبر ده از طول برج اسد و در وي اش از مطالع و مراجع ؛ زهره چه نسبتى دارد با توابع و جوامع؟ گفت: من نمي دانم فرمود: چيست ميان سرارى و درارى ، و ميان ساعات تا معجرات ، و چه اندازه است پرتو مبدرات؟ و چه اندازه حاصل مى‏شود سپيده دم در بامدادان؟ گفت:نميدانم. فرمود: اى دهقان مي دانى كه امروز پادشاهى چين ، از خاندانى به خاندانى منتقل شد و برج ماجين وارو شد، و خانه‏هائى در زنج سوخت، و چاه سرانديب جوشيد، و دژ اندلس ويران شد، و مورچه شيح به هيجان آمد، و مراق هندى گريزان شد، و پيشواى يهود در ايله مفقود گرديد ، و سردار روم در روميه نابود شد، و راعب عموريه كور شد و كنگره‏هاى قسطنطنيه فرو ريخت، تو اين حوادث را مي دانى ؛ و چه چيز آنها را پديد آورده شرقى يا غربى فلك؟ گفت من اينها را نمي دانم، فرمود:به كدام اختر بالاى قطب قضاوت مي كنى، و به كدام نحس شود آنچه نحس شده؟ گفت:من آن را نمي دانم. فرمود: مي دانى امروز 72 عالم خوش شدند كه در هر عالمى هفتاد عالم است برخى در خشكى و برخى در دريا، و بعضى در كوهها، و بعضى در بيشه‏ها، و بعضى در آباديها، و چه خوش كرد آنها را؟ گفت: من آن را ندانم، فرمود: اى دهقان به گمانم با قِران مشترى و زحل قضاوت كردى كه در آغاز شب برايت روشن شدند و درخشانى مريخ و شرقى بودنش در سحر بر تو پديد شد، و سير كرد و جرمش بجرم تربيع ماه پيوست، و اين دليل است كه امروز يك مليون آدمى زادند و مانند آنها بميرند، و با دستش اشاره كرد به جاسوس معاويه كه در لشكر او بود، و فرمود اين هم مي ميرد، زيرا از همانها است و چون آن را فرمود: آن مرد گمان كرد كه فرمود: او را بگيريد، و دلش گرفت و نفسش در سينه‏اش بند آمد و همان وقت مرد. امام فرمود: اى دهقان به تو ننمايم نمونه‏هاى تقدير را در صورتى كامل؟ گفت: چرا يا امير المؤمنين، فرمود: اى دهقان، همانا ما پديدار قطبيم، و آنچه ديشب پنداشتى كه از برج من آتش فروزد بايدت كه به سود من قضاوت كنى، زيرا روشنى و تابشش نزد من است و شعله‏اش از من مي رود، اى دهقان اين قضيه‏اي است دشوار، آن را حساب كن و از آن نتيجه بگير اگر دانائى به اكوار و ادوار، فرمود:اگر اين را بدانى مي دانم كه بندهاى نى اين نيزار را شماره توانى کرد.امير المؤمنين عليه السّلام گذشت و خوارج نهروان را شكست داد و كشت و با غنيمت و پيروزى برگشت، و دهقان گفت: اين دانشى نيست كه در دست مردم زمان ما است، اين دانش مايه‏اش از آسمانست. »( بحار، ج‏2، ص: 196 و 197)

 32. NILOOFAR می‌گه:

  سلام
  لطفا روزهای قمر در عقرب را برای من ایمیل کنید
  با تشکر

 33. احسان رضائی می‌گه:

  سلام
  موفق باشید

 34. حميدي راد می‌گه:

  لطفا طرز محاسبه روز هاي قمر در عقرب را ارسال نماييد باتشكر

 35. یاسین می‌گه:

  لطفا طریقه محاسبه قمر در عقرب و روز های قمر در عقرب در سال 92 را برای این حقیر هم بفرستید…………….
  با تشکر از لطف شما…..

 36. فریبا می‌گه:

  سلام

  ببخشید من یه لیست از روزهای قمردر عقرب سال 92 دارم می خوام بدونم درسته یا غلط!
  لطف کنید به ایمیل من ایمیلی ارسال کنید تا بفرستم به ایمیلتون و یه بررسیش بکنید.

  ممنون میشم.

 37. حكمت می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشي ممنون كه وقت ميگذاريد و سوالات ما رو جواب ميديد من 19 ارديبهشت عروسيمه يكي از بستگان با توجه به اطلاعات لازم در اين علم ميگن اين روز تحت الشعاع است ميخواستم بپرسم منظور يعني چي؟ويا اصلا واقعيت دارد؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام و عرض تبریک
   عرض شود که 19 اردیبهشت ماه امسال برابر شده با آخر ماه قمری لذا ازدواج در آخر ماه قمری اکیداً از طرف معصومین علیهم السلام منع شده است .پس پیشنهاد میشه تاریخش رو تغییر دهید ، البته طوری هم برنامه ریزی بفرماید که قمر در عقرب نیز نباشد .
   امام کاظم علیه السّلام فرمودند: «هر که در محاق ماه زن‏ گیرد دل نهد به افتادن بچه و سقط جنین»(بحار، ج‏۲، ص ۱۷۳)
   مراد از محاق ماه ، آخر هر ماه قمری است که ماه دیده نمی شود .
   از شما خواهشمندم که حتماً این سخن علامه حسن زاده آملی را گوش کنید در خصوص نکاح و ایام نکاح
   خوشبخت باشید و با خدا

 38. سارا می‌گه:

  با سلام.لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب براي من نيز ارسال كنيد.

 39. وحید می‌گه:

  با سلام و خدا قوت.
  اگه بشه برای منم ایام قمر در عقربو بفرستید.
  خیلی از مطالب مدیر سایت و دوستانی که روایت گذاشته بودند استفاده کردم.
  اما اگه من بخوام تمام این روزها رو رعایت کنم شاید نتونم به این زودی بچه دار شم.چون بعضی روزا هم که خونه نستیم بعضی روزا هم که خسته هستیم و ….
  التماس دعا

 40. سوزوكي می‌گه:

  سلام استاد.دلموم برات تنگ شده بود.مطالبتون هم عاليه.
  پای ما عاشقان اگر لنگ است
  دل دریایمان اگر تنگ است
  به خدا هیچ کس مقصر نیست
  نا خدا با خدا هماهنگ است
  ارادتمند

 41. مجتبی می‌گه:

  سلام

  “بر اساس روایات و نیز علم نجوم و اخترشناسی ؛ خواندن عقد ازدواج ،مسافرت ،اقدام برای بچه دار شدن (انعقاد نطفه) ،افتتاح کار و کسب و تجارت ،حجامت ،تعیین و تغییر نام ، گذاشتن سنگ بنای کارهای مهم و بطور کلی انجام هر یک از کارهای اساسی در روزهای نحس و قمر در عقرب هم از نظر علماء دینی و هم از نظر منجّمین توصیه نمیگردد بلکه علما فتوی به کراهت اعمال بالا در ایام قمر در عقرب داده اند .”

  بنده در برخی از منابع اسلامی جستجو کردم و از آنچه که شما نوشته بودید فقط دو موردش رو در کلام ائمه پیدا کردم که عبارتند از ازدواج و سفر ، و در مورد مابقی چیزی پیدا نکردم . لطفا منبع اونها رو ذکر بفرمایید
  متشکرم

 42. پریسا می‌گه:

  باسلام اگه میشه نحوه محاسبه ایام قمردرعقربو به ایمیل منم ارسال کنین ممنونم

 43. سلام .
  ممنون از مطالب مفبدتوت.
  میشه لطفا برای وبلاگ من ارسال کنید از نظر نجومی در سال 92 چه روزی برای نامزدی و عقد مناسب است و چه روزی نه .
  منبعی یا تقومی هست که خریداری کنم تا روزهای نحس و خوب را بدونم .
  قمر در عقرب در سال 92 کی هستش؟

 44. احمد می‌گه:

  با سلام و تشکر
  از مطالب سایت شما بهره ی فراوان بردم.
  خداوند به شما توفیق و به بنده هدایت ارزانی دارد.
  انشاالله

 45. فاطمه می‌گه:

  سلام/من این مطلب رو نمی دونستم و مراسم عروسی و ازدواجم (نه مراسم عقد)را در روزی که قمر در عقرب بوده برگزار کردیم حالا از وقتی که اومدم سر خونه و زندگیم همش مشکل دارم کاره شوهرم درست نمیشه نزدیک 14 ماه بیکاره/تورو به خدا بگین من چی کار باید بکنم/هر ماه هم کلی صدقه می دهم اما فرجی نمی شه تورو خدا اگر کاری هست به ادرس ایمیلم بفرستین

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   منظور از ازدواج خواندن صیغه عقد است نه مراسم و غیره
   در ضمن توکل بر خدا و نماز اول وقت و صدقه در رفع مشکلات بسیار موثر است

 46. زینب می‌گه:

  باعرض سﻻم و خسته نباشید خدمت شما
  لطفا روش محاسبه قمردر عقرب برای بنده هم ایمیل کنید،ممنون
  و یک سوال آیا میتوان نحسی کاری که در قمردرعقرب انجام داده ایم را از بین ببریم؟)من به تازگی خاستگار خوبی داشتم که همه چیز خوب پیش میرفت تا زمانی که مراسم اصلی پیش آمد که بعد متاسفانه همه چیز بدون دلیل و به سرعت خراب شد تازه متوجه شدم که این امر در زمان قمردر عقرب بوده ،آیا زمان روی این کار تاثیری داشته؟آیا می توانم کاری کنم این نحسی ازبین برود و آن خاستگار برگردد؟(

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   توکل بر خدا و نماز اول وقت و صدقه در رفع مشکلات بسیار موثر است. البته راههایی برای بر حذر بودن از نحوست ایّام نیز وجود دارد . راه حلّی که اهل بیت (ع) برای این امر ارائه نموده اند صدقه دادن است. روایات فراوانی از حضرات معصومین (ع) وارد شده که نحوست ایّام با صدقه دادن برطرف می شود. « عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ (ع ):مَنْ تَصَدَّقَ بِصَدَقَةٍ إِذَا أَصْبَحَ دَفَعَ اللَّهُ عَنْهُ نَحْسَ ذَلِکَ الْیَوْم‏. ـــ هر کس صبح صدقه دهد خدا نحوست آن روز را از دفع می کند. »( بحار الأنوار ؛ج‏۵۶ ؛ص۳۱ )
   ضمناً روش محاسبه ایام قمر در عقرب را بهتون ایمیل کردم

 47. زینب می‌گه:

  از اینکه سوال بنده را جوابگو بودید سپاسگذارم
  انشاله خداوند به شما توفیق روز افزون عطا کند و من را از دعاهای خودتون بی نصیب نگذارید

 48. مروارید می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید ممنون از اطلاع رسانی و سایت خوبتان من 22 شهریور عروسیم هست و با توجه به قمر در عقرب شهریور از 18 تا 22 هست واقعا نمیدونم باید چکار کنم تماس گرفتم که عقب بندازم و جا نبوده و امکانپذیر نیست البته عقد اصلی در تیر ماه خوانده می شود. لطفا راهنمایی کنید

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام و تبریک
   منظور از منع در ایام قمر در عقرب ، بیشتر خواندن خطبه عقد و انعقاد نطفه است در ضمن 22 شهریور 92 که ساعت ده و سیزده دقیقه صبح ، ماه از صورت فلکی عقرب خارج می شود پس دغدغه و مشکلی نیست . ان شالله سالم باشید و با خدا

 49. لطیفه می‌گه:

  به دلیل عدم آگاهی یکی از اعمال ذکر شده (عقد) را در روزهای قمر در عقرب انجام داده ایم.
  برای برطرف کردن نحسی آن چه باید کرد؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   علاوه بر نماز اول وقت ، در روایات داریم که صدقه ، صله رحم و احترام به والدین در رفع مشکلات و دفع قضا و بالهای ارضی و سماوی بسیار موثر است. راه حلّی که اهل بیت (ع) برای این امر ارائه نموده اند صدقه دادن است. روایات فراوانی از حضرات معصومین (ع) وارد شده که نحوست ایّام با صدقه دادن برطرف می شود. « عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ (ع ):مَنْ تَصَدَّقَ بِصَدَقَةٍ إِذَا أَصْبَحَ دَفَعَ اللَّهُ عَنْهُ نَحْسَ ذَلِکَ الْیَوْم‏. ـــ هر کس صبح صدقه دهد خدا نحوست آن روز را از دفع می کند. »( بحار الأنوار ؛ج‏۵۶ ؛ص۳۱ )

 50. رضا می‌گه:

  باسلام اگه میشه نحوه محاسبه ایام قمردرعقربو به ایمیل منم ارسال کنین ممنونم

 51. مینا می‌گه:

  با سلام لطفا نحوه محاسبه روزهای قمر در عقر را برای من ایمیل کنید.با تشکر

 52. ابوطالب می‌گه:

  با سلام خدمت شماوممنون از مطالب خوبتون که خالصانه وبا حوصله جواب دادیدونشان ازسعه صدر شمادارد تبریک می گویم این اخلاق را
  من چندتا خواهش دارم ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید خداخیرتان دهد
  1-امروز17/4/92متوجه شدم که آخرین روزهای اقدام جهت بچه دار شدن شب5اردیبهشت یا 14ماه بوده که فردای آن ساعت1320ورودقمردرعقرب است وشب بعد از آن هم (تکراراقدام بوده به دلیل اینکه روزهای 17یا هیجدهم عادت خانم بوده)6اردیبهشت که داخل قمردرعقرب ومقارنه ماه وزحل بوده است . حالا خانم تازه وارد 4ماهگی شده الان نمیتوانیم درست حساب کنیم که تشکیل نطفه درهمین 2شب بوده یانه؟! واگربوده چه کنیم وچه فرزندی نصیب ما میشود؟
  لطفا وخواهشا به دلیل ناراحتی واسترس شدید خانم وبنده راهکار وجواب را در صورت امکان زود به آدرس ایمیل یا وبلاگ ارسال بفرمایید واگه ممکنه نحوه محاسبه ورودقمردرعقرب را هم ارسال بفرمایید ممنون

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام و تشکر از ابراز محبت و لطف شما
   خدمت شما عارضم که اولاً شما که نمی دانید که دقیقاً در قمر در عقرب نطفه منعقد شده یا نه پس ان شالله که مشکلی نیست ، در ثاتی بالفرض هم که کسی بفهمد که در قمر در عقرب انعقاد نطفه نموده است خدا راه چاره برای ما گذاشته و می دانیم که به لطف الهی بر اساس روایاتی که به ما رسیده مواردی چون نماز اول وقت ،صدقه ، صله رحم و احترام به والدین و خدمت به خلق ؛ قضا و بلاهای ارضی و سماوی را دفع می کند در ضمن بعد از تولد فرزند نیز قربانی و عقیقه بسیار مفید است پس با توکل بر خدا جای نگرانی نیست .
   در ضمن دو فایل مهم در این خصوص بهتون ایمل کردم حتماً مطالعه فرمایید

 53. محمد می‌گه:

  باسلام و تشکر.لطفا در مورد انعقاد نطفه در ماه رمضان >؟؟و کیفت آن و بهترین ماههای سال توضیح بفرمایید.ممنون

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام و تشکر
   از آموزه های دینی و نیز بر اساس روایات وسائل الشیعه ؛ ج۷ ، باب ۱۹۰٫ به دست می آید آمیزش و همبستری برای بچه دار شدن در زمان ‏هاى زیر مستحب است:
   شب دوشنبه: که در پی آن فرزند حافظ کتاب خدا و راضی به آنچه خداوند برایش مقدر کرده ، می شود،
   شب سه شنبه : که در اثر آن بعد از سعادت اسلام ، شهادت روزی اومی شود ، خداوند او را با مشرکان عذاب نمی کند ، دهانش خوشبو، دلش رحیم و جوانمرد خواهد بود ، زبانش از دروغ ، غیبت وتهمت و پاک باک می ماند.
   شب پنج شنبه : که در پی آن حاکمی از حکما و با عالمی از علما خواهد شد.
   روز پنج شنبه هنگام زوال : که در پی آن شیطان به او نزدیک نخواهد شد تا پیر گردد و سلامتی دین و دنیا روزی اش خواهد بود.
   شب جمعه : که در پی آن بچه خطیب و سخنگو خواهد شد.
   روز جمعه موقع عصر : که آن فرزند از دانایان مشهور خواهد شد.
   شب جمعه بعد از نماز عشا : امید است آن فرزند از ابدال ( شبیه به والدین ) باشد
   نیز توصیه شده از نزدیکی کردن در شب های چهارشنبه و شب اول، وسط و آخر ماه قمری و نیز شب های ماه گرفتگی و طوفان های شدید پرهیز کنند.
   موارد مکروهی نیز وجود دارد که بهتر است از آن ها پرهیز گردد:
   ۱- جماع در شب و روزی که ماه و خورشید گرفته است.
   ۲- هنگام غروب خورشید.
   ۳- هنگام طلوع فجر تا طلوع آفتاب.
   ۴- شب اول ماه غیر از ماه رمضان.
   ۵- در شب آخر ماه.
   ۶- جماع بعد از احتلام در خواب.
   ۷- جماع در اتاقی که بچه‏ای وجود داشته باشد.
   ۸- نگاه کردن به عورت زن هنگام جماع٫
   ۹- جماع به صورت عریان.
   ۱۰- جماع رو به قبله و پشت به قبله.
   ۱۱- جماع بدون وضو یا غسل.
   ۱۲- هنگامی که شکم پر است.
   ۱۳- جماع در جایی که کودکی باشد که به آن ها نگاه کند یا سر و صدای آن ها را بشنود، هر چند چیزی متوجه نشود.
   ۱۴- جماع در فرصت بین اذان و اقامه نماز که مخصوص اعمال عبادی است.
   ۱۵- جماع در شب عید فطر.
   ۱۶- جماع در شب عید قربان.

 54. آنيتا می‌گه:

  سلام خواهشاً براي من هم ايميل كنيد

 55. مهدی می‌گه:

  با سلام خدمت استاد بزرگوار جناب آقای فیروزی
  در صورت امکان نحوه محاسبه ایام قمر در عقرب و برام ایمیل کنین
  با تشکر التماس دعا

 56. مهربان می‌گه:

  سلام ، خسته نباشین ممنون از زحماتتون . اگر امکان داره لطفا محاسبه قمر در عقرب رو به ایمیلم بفرستید .
  با سپاس فراوان
  مهربان

 57. مهدیه می‌گه:

  سلام.وقت به خیر.من میخواستن روذ عیدفطر عقد کنم آیا اون روز مناسب است؟ قمر درعقرب نیست؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   قمر در عقرب نیست اما انعقاد نطفه در شب عید و نیز آخر ماه قمری منع شده است اما صرف عقد یا ازدواج منعی ندیدم . موفق باشید

 58. مهدیه می‌گه:

  ممنون ازراهنماییتون. حالا به نظرتون روز عید فطر مناسب است برای عقد؟

 59. محمد می‌گه:

  با سلام لطفا نحوه محاسبه ایام قمر در عقرب را به بنده نیز ارسال فرمایید با تشکر

 60. زهرا می‌گه:

  با سلام وخدا قوت
  موضوعی هستش که چندوقتی ذهن منو بشدت درگیر کرده ودچار استرس شدم واونم اینکه همسر من دوستی دارن که دکترای طب سنتی دارن ومطلبی رو راجع به جدول خواص زمان ازدواج مطرح کردن که تو اون جدول اومده که مثلا از 1 تا 15 ابان کسی که عقد کرده باشه نحسه وبچش میمیرد یا در فلان تاریخ اگر عقد صورت گرفته باشه بچه هاش ناباب می شن یا محبت زن ومرد به هم زیاد میشه یا طلاق میگیرن یا زن عقیم می شود و…تاریخ عقد ما 24 فروردین 88 بوده که تواون جدول اومده که تواین تاریخ زن عقیم می شود وگفتن که اگر توروز مناسبی عقد صورت نگرفته میتوان صیغه طلاق جاری ودوباره خطبه عقد رودر روز مناسبی جاری کرد.همسر من این مطلب رو از حاج اقایی روحانی در مراسم سخنرانی هم شنیده بودن.
  حالا عاجزانه درخواست دارم راهنمایی کامل بفرمایید که واقعا صحت دارد یا خیر؟ چه کنیم؟؟؟؟؟

 61. زهرا می‌گه:

  سلام ای کاش سوال بنده رو هم پاسخ می دادین؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام. در سوال فوق که پرسیده بودین عرض کردم که
   خیر در مطالب فوق گفته شد که انعقاد نطفه در اول و وسط و آخر ماه مناسب نیست . بیش از این چیزی نمی دانم . موفق باشید

 62. باران می‌گه:

  با سلام.امروز19مرداد92است و بنده تصمیم دارم در هفته پیش رو عقد کنم.ممنون میشم بفرمائید توی این هفته کدام روز قمر در عقرب است و به نوعی نحوست هست.خواهشا سریع جواب بدید.

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام و تشکر
   از 21 تا 26 مردادماه 92 ایام قمر در عقرب است و برای ازدواج مناسب نیست جهت مطالعه کل ایام قمر در عقرب در سال 92 یادداشت “روزهای قمر در عقرب سال ۹۲” در همین سایت را مطالعه فرمایید در ضمن در خصوص ازدواج و آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا چند فایل مهم و قابل استفاده به شما ایمیل نمودم که حتماً مطالعه فرمایید .خوشبخت و سعادتمند باشید

 63. رضا می‌گه:

  با سلام مجدد لطفا ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا فایل مورد نظر را برای من هم ایمیل کنید

 64. بهار می‌گه:

  با سلام لطفا ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا فایل مورد نظر را برای من هم ایمیل کنید اگر کلی تر به موضوع انعقاد نطفه نگاه کنیم ماه مرداد چطوره و میخواستم بدونم ماه تولد و طالع بینی حقیقت داره من همین روزا دارم اقدام میکنم که فرزند اردیبهشتی داشته باشم اگر ممکنه همین حالا جواب بدید خیلی عجله دارم
  با تشکر

 65. مهسا می‌گه:

  با سلام، راستش من اتفاقی با سایت شما بر خورد کردم و برام سوال پیش اومد، من مراسم عقدم قراره که 5 شهریور ماه باشه و قراره که خطبه عقد بعد از اذان مغرب خوونده بشه، آیا در ایام قمر در عقرب قرار میگیره؟؟

 66. منیکا می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید لطفا روز های قمر در عقرب سال ۹۲ رو برای من هم بفرستیدواگر لطف کنید تقویم سال 80 را هم مخصوصا مردادماه قمر در عقرب را برایم دکر کنید ممنون
  ممنون از لطف شما

 67. روحی می‌گه:

  سلام خدمت استاد بزرگوار اگه امکان داره چگونگی محاسبه ایام قمر در عقربو برام ایمیل کنید

 68. rahgozar می‌گه:

  با سلام.من می خوام تو شهریور خطبه عقدمو به خونم لطفا بهترین زمان را به هم بگید لطفا برام ایمیل کنید.

 69. فاطمه می‌گه:

  باسلام خدمت استادگرامي لطفا نحوه محاسبه روزهای قمر در عقر را برای من ایمیل کنید.با تشکر

 70. نفس می‌گه:

  سلام من سال گذشته میلاد حضرت علی(ع) عقد کردم که در تقویم نجومی قمر در عقرب بوده البته من این قضیه بعدا فهمیدم خیلی از مشکلات تو زندگیمون ایجاد شده که آخرش نمیدونم به کجا میرسه(هنوز شرایط عروسی و زیر یک سقف پیدا نکردیم). به نظر شما نیت مبارک بودن این روز از لحاظ ولادت امیرالمومنین به قمر در عقرب بودنش غلبه نمی کنه؟من باید صدقه بدم تا مشکلات حل بشه؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   باسلام
   بلی این ممکن است در ضمن اگر احیاناً نحوستی هم در آن باشد بر اساس روایات صدقه و نماز اول وقت بلاهای احتمالی را دفع می کند . توکلتان بر خدا باشد پس جای نگرانی نیست ان شالله
   . موفق باشید

 71. فرشته می‌گه:

  با سلام لطفا نحوه محاسبه ایام قمر در عقرب را به بنده نیز ارسال فرمایید با تشکر

 72. مجید می‌گه:

  باسلام خدمت استادگرامی لطفا نحوه محاسبه روزهای قمر در عقرب را برای من ایمیل کنید.ممنون

 73. ساناز می‌گه:

  با سلام
  لطفا نحوه ی محاسبه ی روزهای قمر در عقرب را به بنده نبز ارسال نمایید با تشکر

 74. rahgozar می‌گه:

  باسلام خدمت استادگرامی لطفا نحوه محاسبه روزهای قمر در عقر را برای من ایمیل کنید.با تشکر

 75. شقایق می‌گه:

  سلام 25هر روز مناسبی برای عقد؟

 76. طالب می‌گه:

  با سلام اگر امکان دارد لطفا نحوه محاسبه روزهای قمر در عقر را برای من ایمیل کنید.با تشکر

 77. محدثه نوری می‌گه:

  سلام خسته نباشید ببخشید شما می توانید یکی از علمایی که در حال حاضر در علم نجوم تبهر دارند برای مسئله زمان بارداری به من معرفی کنید چون من شنیده ام که برای انعقاد نطفه 14 مرحله را باید در طی یک برنامه ریزی خاص رعایت کرد به طور مثال از همان لحظه که مرد قصد نگاه ب همسرش رادارد ….اگر میشود یا خودتان یا یکی ازعلمایی که میشناسید را به من معرفی کنید …یا علی

  • مدیر سایت می‌گه:

   باسلام
   بسیاری از علما در علم نجوم اطلاعاتی دارند چون سابق درس نجوم را در ضمن دروس حوزوی خوانده می شده که متاسفانه در امروز که علم نجوم به داشگاهها منتقل شده از لیست دروس متداول حوزوی خارج شده ، بعنوان مثال می توانم جناب حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای احمد عابدی (معاون دانشگاه علوم حدیث تهران) را به شما معرفی کنم . موفق باشید

 78. زینب می‌گه:

  با سلام
  من ازتون خواستم تاریخ روزای قمر در عقرب سال 93 به خصوص فروردین 93 رو بگید اما جوابی نگرفتم!خواهشمندم جواب بدین

  • مدیر سایت می‌گه:

   باسلام
   ضمن عذرخواهی از دیرشدن جواب (بخاطر مشغله زیاد) ، محاسبه دقیق ایام قمر در عقرب مقداری وقت گیر هست
   عرض شود که از 29 اسفندماه 92 به مدت چهار روز قمر در عقرب است و از 27 فروردین 93 نیز به مدت چهار روز ایام قمر در عقرب است .
   خوشبخت و سعادتمند باشید

 79. رحیم زاده می‌گه:

  سلام .ممنون از زحمات شما
  لطفا بهم بگویید بهترين زمان براي عقد چه زماني است؟
  در ضمن فایل های ازدواج و آداب زناشویی و انعقاد نطفه به منم ایمیل کنید .
  ممنونم

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام و تشکر
   فایل مربوطه را ایمیل نمودم
   در ضمن در حديث معتبر نقل شده که تزويج کردن و عقد خواندن در روز جمعه نيکو است . در شب چهارشنبه مکروه . در غير جمعه شب ها سنت است . از جهت ماه ، عقد و تزويج در ماه شوال مورد سفارش قرار گرفته است . عقد و تزويج در هواي گرم و در تابستان مطلوب نيست . هم چنين هنگامي که قمر در عقرب است و در اول و وسط و آخر ماه و دوسه روز مانده به آخر ماه نيز مکروه است.
   علامه مجلسي ، حليةالمتقين ، ص 104 تا 108

 80. تینا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید من امشب به طور اتفاقی سایت شمارو دیدم واز اونجایی که به این موضوع اعتقاد دارم اگه امکانش هست به من بگید که عقد در این ساعات و روزها مشکلی ندارد؟ آخخه من و خواهرم در ای روزها قراره عقد کنیمروز بیست و چهارم مهر ماه سال92 ساعت 3 تا 4و دوم آبان 92 ساعت 4 تا 5
  منتظر پاسخ شما هستم ممنون. 

  • داود می‌گه:

   سلام خسته نباشید تاریخ عقدمن 2/1/92بودودرتاریخ 28/1/93میخواهیم جشن عروسی بگیریم ممکنه ازلحاظ قمردرعقرب مشکلی نداره.یاچون عقدکردیم اصلا مهم هست یا خیر باتشکر

   • مدیر سایت می‌گه:

    سلام
    در خصوص ازدواج و زناشویی آنچه مهم است منع جاری شدن عقد (روز عقد) و انعقاد نطفه در روزهای قمر در عقرب است نه مراسم عروسی .
    موفق باشید

 81. غلامرضا شرافتی می‌گه:

  با سلام
  چگونه کسیکه گرفتار قمر در عقرب شده می تواند از آن خارج شود و نحوسات از بین ببرد. لطفا من را راهنمایی کنید هر چه زودتر . با تشکر

  • مدیر سایت می‌گه:

   باسلام
   بر اساس روایات ، صدقات و خیرات قضا و بلاهای احتمالی ارضی و سماوی را دفع می کند .

 82. rahgozar می‌گه:

  سلام خدمت استاد گرامی
  می خواستم بدونم عید قربان روز خوبی برای خواندن خطبه عقد هست ؟یا چند روزه اطرافش
  خیلی ممنون

 83. تینا می‌گه:

  سلام من هنوز منتظر جواب شما هستم خیلی فوری چیزی به عقدمون نمونده… خواهش میکنم

 84. کیانا می‌گه:

  لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب را برای من بفرستید.سپاسگزارم

 85. محمدرضا می‌گه:

  سلام .ممنون از زحمات شما
  لطفا بهم بگویید بهترین زمان برای جابجایی خانه چه زمانی است؟
  در ضمن فایل های ازدواج و آداب زناشویی و انعقاد نطفه را ایمیل کنید .
  ممنونم

 86. علی می‌گه:

  با سلام.لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب برای من نیز ارسال کنید.
  تاریخ عقد من 12 خرداد 1391 بود.میخواستم بدونم قمر در عقرب بوده یا نه؟
  ممنون

 87. علی می‌گه:

  با سلام.لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب برای من نیز ارسال کنید.
  در ضمن تاریخ عقد من 12 خرداد 1391 و عروسیم 4 شهریور 1392 بود، میخاستم بدونم قمر در عقرب بوده یا نه؟
  با تشکر فراوان

 88. samin می‌گه:

  دلیل این امر از نظر علمی چیه؟!چرا نباید موارد ذکر شده انجام بشه؟!از لحاظ دینی چطور؟!

 89. ستاره می‌گه:

  سلام.خداقوت اگرممکنه برام نحوهی محاسبه ایام قمردرعقرب روایمیل کنین.متشکرم خیلی ضروریه

 90. ابراهیم می‌گه:

  سلام.خداقوت اگرممکنه برام نحوهی محاسبه ایام قمردرعقرب روایمیل کنین.متشکرم خیلی ضروریه

 91. س.م می‌گه:

  سلام.خداقوت اگرممکنه برام نحوه ی محاسبه ایام قمردرعقرب روایمیل کنین.متشکرم خیلی ضروریه

 92. توکلی می‌گه:

  با سلام.سوالی داشتم.اگر عقد در زمان نجومی نامناسب بسته شده باشد،آیا می شود با طلاق رجعی و خواندن عقد جدید بدون گذشت سه ماه در زمان نجومی مناسب آثار را به طور مطلوب تغییر داد یا باید طلاق دائم باشد و پس از گذشت سه ماه عقد مجدد راخواند؟ آیا با این کار آثار سوء برطرف میشود؟ یا حتما باید طلاق دائم با 3 ماه عده این کار انجام بشه؟(منظورم راهی غیر از دادن صدقه و دعا برای رفع نحوست عقد در زمان منحوس،به شیوه ی تجدید عقد است.)تقاضا دارم بصورت کامل بنده رو راهنمایی بفرمائید.با تشکر.لطفا جواب را به میلم ارسال کنید.

 93. مهدي می‌گه:

  با عرض سلام
  لطفا روزهاي قمر در عقرب سال ۹۲ رو بگذارید تا استفاده ببریم
  اگرم زحمتی نیست روش محاسبه رو به ایمیل منم بفرستید
  ممنون از زحماتتون

 94. داود می‌گه:

  سلام قمردرعقرب فروردین 93 رو زحمت میکشی

 95. نگین می‌گه:

  سلام خسته نباشید جایی خونده بودم دو روز در هر ماه نحس است مثلایکم و هشتم صفر ویازدهم وچهاردهم محرم .نوشته شده بود این مطالب در کتاب چهل فصل علامه مجلسی آمده هرچقدر جستجو نکردم نتوانستم به کتاب دسترسی پیدا کنم لطفا روز های نحس سایر ماههای قمری را برایم بفرستید .متشکرم

 96. نگین می‌گه:

  سلام خسته نباشید جایی خونده بودم دو روز در هر ماه نحس است مثلایکم و هشتم صفر ویازدهم وچهاردهم محرم .نوشته شده بود این مطالب در کتاب چهل فصل علامه مجلسی آمده هرچقدر جستجو کردم نتوانستم به کتاب دسترسی پیدا کنم لطفا روز های نحس سایر ماههای قمری را برایم بفرستید .متشکرم

 97. احمد می‌گه:

  سلام
  آیا محاسبه قرار گرفتن ماه در صورت فلکی عقرب با نرم افزارهای نجومی متداول امکان پذیر است!؟من با نرم افزار starry night که یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای محاسبات نجومی است چک کردم.ولی زمان ورود ماه به عقرب و خروجش با تاریخ درج شده در جدول مغایرت داشت!ممنون می شوم بنده رو راهنمایی کنید.
  حتی اگر ممکنه پاسختون رو برام ایمیل کنید.سپاسگزارم

 98. النا می‌گه:

  سلام من تاریخ عقدم 8 اردیبهشت 92 بود بعدا فهمیدم قمر در عقرب بود خیلی نگران شدم سوال پرسیدم گفتن ازدواج مهمه حالا باید چیکار کنم یعنی من تمام عمر باید با نگرانی صدقه بدم؟

 99. حسین ب می‌گه:

  باسلام
  خلاصه بخوام عرضم رو بگم اینه که من خیلی بد بیارو به قول خودمونی بد شانسم.من هر کار ویا هر فکری میکنم نتیجش برعکس اتفاق میافته.ایااحتمال داره نطفه من در روز نحس منعقد شده باشه بخدا دیگه خسته شدم.لطفا جواب بدید؟
  من سه هفته پیش که مادرم برای من دختر دیده بودوشب شنبه رفتم خواستگاری که جواب منفی گرفتم دقت کردم روز خواستگاری قمر در عقرب نبوده.ولی روز شنبه بود که بعدا متوجه شدم که ایام شنبه از روزای نحس اکبر هستش.ایا واقعا این روز هم جز روز های نحسه که نباید برا خواستگاری میرفتم؟ یا اگر در یک روز خوب دیگر بعد از ماه صفر هستیم که غیر از شنبه هم باشد خواستگاری بکنیم از نحسی در میاد؟یا اشکالی نداشته وندارد که بازهم در همین ایام دوباره بریم؟لطفا راهنماییم بکنید.اگه میشه ایام قمر در عقرب وجواب سوالمو به ایمیلم بفرستی .
  ممنون از لطفتون

 100. rساناز می‌گه:

  سته نباشيد راستش من 29دي 92تاريخ عقدمه ساعت 7شب مي خواستم بدونم اين روز از ايام قمر در عقرب نيست يا هست؟؟ميشه هم به خايميلم هم به وبلاگم بفرستيد مي ترسم به دستم نرسه ….اخه وقتي نمونده مي خوام اگه نحسه تا تغييرش بدي
  م

 101. ali می‌گه:

  سلام
  لطفا روزهای قمر در عقرب را برای من ایمیل کنید
  با تشکر

 102. خاطره می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید.من 29 سالمه. تاریخ عقدم 27شریور 89 بود و عروسیم 15شهریور 90. اما متاسفانه نرسیده به یک سال و نیم زندگی مشترکمون سر هیچی از هم پاشید و الان داریم جدا میشیم.ممکنه این 2 تاریخ قمر در عقرب بوده باشه؟ لطفا جواب رو برام ایمیل کنید. خیلی ممنون.

 103. ناشناس می‌گه:

  سلام آقاي فيروزي، خسته نباشيد. لطفا به من كمك كنيد.من متاسفانه با اين همه احتياط و بگير و ببند و تقويم نگاه كردن و انجام همه كارهايي كه در باب ازدواج و زناشويي برام لطف كرده و فرستاده بودين بر اثر سهل انگاري شب 30 ام صفر اقدام كردم براي بارداري. البته مطمئن نيستم كه همون روز لقاح انجام شده چون 2 و 4 ربيع الاول هم اقدام داشتيم باز.
  اما ميخوام بدونم حالا چي ميشه؟ يعني بچم صرع و جذام و جنون ميگيره خدا نكرده؟
  ماه چند ماهه كه همه چيز رو رعايت ميكرديم. حليم و به ميخورديم. دعاهاي قبل مقاربت ميخونديم. دعاي شب ميخونديم.
  نماز قبل مقاربت و همه چيز…
  اما نميدونم چرا من تقويم رو نگاه كردم زده بود 29 صفر و من حواسم نبود كه از اذان مغرب به بعد ميشه 30 صفر. روزهاي قبلش قمر در عقرب و شب سه شنبه بود. فرداش هم كه آخر صفر و اول ماه ربيع الاول. اما غافل از اينكه اون شب 30 صفر بوده!
  آخه چرا؟ يعني خدا ميخواسته بگه به من كه هيچ چيز دست من بنده نيس و من هرچقدر هم كه مواظب ايام قمر در عقرب و سه شنبه شب و اول و وسط و آخر ماه و … باشم بازم همه چي خواست خداست؟

  شخصی به امام صادق علیه السلام عرض کرد: «من به گونه ای در نجوم غرق شده ام که هر گاه بخواهم کاری انجام دهم، آن را با اطلاعات نجومی خود می سنجم، اگر برای آن طالع شر و نحسی دیدم آن را انجام نمی دهم و هر گاه طالع خیر و خوبی برای آن دیدم، شروع به اقدام می کنم. امام فرمود: آیا به آن چه به دست آورده ای اعتقاد داشته و بر طبق آن عمل می کنی؟ عرض کرد: بله، امام فرمود: همه کتاب هایت (کتاب های نجومی) را نابود کن و به این علم عمل نکن». الوافی، ج ۱۲، ص۳۵۵

  رسول اکرم صلوات الله و سلامه علیه فرمودند : هر کس برخدا توکل کند و هیچ گاه ملاحظه سعادت و نحوست روزها را ننماید خداوند او را یاری خواهد نمود و عهده دار او خواهد شد به ویژه اینکه صدقه نیز بپردازد زیرا صدقه نحوست را از بین میبرد.
  من بيجا كنم كه بخوام دخالت كنم تو كار خدا. فقط رو حساب مطالب سايت شما رعايت ميكردم. همين. اما الان ناراحتم كه چرا اينقدر رعايت ميكردم و فكر ميكردم ميتونم جلوي بعضي اتفاقاي بد رو بگيرم.
  بعد هم سوال ديگه ام اين كه زمان نزديكي رو گفتن نبايد تو ايام نحس باشه يا زمان بسته شدن نطفه رو؟ چون بر اساس علم پزشكي انعقاد نطفه در زمان نزديكي انجام نميشه و اگر بر فرض مثال زن روز 11 ماه اقدام كند براي بارداري و روز 14 ماه روز تخمك گذاري وي باشد (روز 14 ماه، يعني زماني كه تخمك آزاد مي شود نطفه انعقاد مي شود) چون اسپرم مي تواند تا 72 ساعت الي 1 هفته دررحم زن زنده بماند.
  پس از كجا معلوم كه انعقاد نطفه در چه تاريخ و چه ساعتي انجام ميشه؟ تعيين زمان انعقاد نطفه واقعا از دست من بنده ناچيز خارجه.
  من به دفتر آيت ا… مكارم شيرازي(مرجه تقليدم) و چند نفر ديگه از مراجع تقليد هم زنگ زدم و همگي گفتن اين ايام كراهت داره و حرام نيست. مثل اينكه پوشيدن لباس مشكي در اسلام كراهت داره. اما ما چقدر اين مساله رو رعايت مي كنيم؟؟؟
  و گفتن اگر بر اين اساس باردار شدم با صدقه دادن و خواندن هر روزه آيت الكرسي در حالي كه دستم روي شكمم باشه نحوست رفع ميشه و فقط بايد به خدا توكل كرد.
  اما بازم ته دلم نگرانه و نميدونم بايد چي كار كنم. حتي روزاي اول از سر استيصال به فكر سقط افتاده بودم كه بعدا فهميدم سقط در هر زماني چه زير 3 ماه چه بالاي 3 ماه گناهه و حرامه.
  اگه ممكنه منو راهنمايي كنيد بلكه دلم صاف و آروم شه.
  همين جا هم لطفا جواب بديد كه اگه بعدها كسي به مشكل من گرفتار شده راهنمايي بشه.
  ممنون از وقتي كه ميگذاريد.

 104. مهدی می‌گه:

  روش محاسبه روزهای قمر در عقرب:

  فرض كنيد امروز 2 مهر مصادف با 15 شوال است.

  1-روزها را يك واحد اضافه كنيد (روز شمسی برابر 3 و روز قمری برابر 16)

  2-روز قمری را در عدد 12.2 ضرب كنيد و حاصل را با روز شمسی جمع كنيد.

  3-حاصل جمع را بر عدد 30 تقسيم كنيد.

  4-حاصل تقسيم را با عدد برج شمسی (مهر=7) جمع كنيد.

  5-اگر عدد بدست آمده بيشتر از 12 باشد منهای 12 كنيد.

  عددی كه نهايتاً بدست می آيد تعيين كننده موضع ماه در برجهای دوازده گانه است. اگر اين عدد برابر 8 باشد نشان دهنده زمان قمر در عقرب است.

  • نیلوفر می‌گه:

   این که نوشتید یعنی چی ؟
   ” ۲-روز قمری را در عدد ۱۲٫۲ ضرب کنید و حاصل را با روز شمسی جمع کنید. ”

   بلاخره در 2 ضرب کنیم یا در 12 یا چند؟

 105. عاطفه می‌گه:

  سلام.
  من میخوام سال 93 برای بارداری اقدام کنم.میشه ایام قمر در عقرب رو بهم بگین؟؟؟؟؟؟

 106. عطیه السادات می‌گه:

  سلام خدمت استاد بزرگوار
  لطفا در خصوص ازدواج و آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا فایل های مهم و قابل استفاده را به من ایمیل کنید که حتماً مطالعه کنم ( به شدت به این فایل ها برای بچه دار شدن نیاز دارم)
  لطفا نحوه ی محاسبه ی روزهای قمر در عقرب را نیز به بنده نبز ارسال نمایید
  ممنون از وقتی که میگذارید

  ضمنا فایلی که صدای علامه حسن زاده آملی را در این صفحه قرار دادید را گوش کردم، در آخر فایل ایشون مطلبی را ذکر کردن که به شدت منو ناراحت کردن و دچار عذاب وجدان شدم.. لطفا اگه میشه منو راهنمایی کنید
  آخر جلسه خانومی با صدای بلند میان جمع خانوما و آقایان درخواست صلوات میکنند و علامه ایشون رو نهی میکنند
  بنده در مجالس متعددی(در مهمانی ها و یا عروسی ها)، زیاد از این کارها کردم و اصلا تصور نمیکردم مشکلی وجود داشته باشه
  یعنی من مرتکب گناه شدم؟
  اگر اینجور باشه یعنی نباید در هیچ کلاسی( درحضور آقایان) سمینار برگزار کنم و یا حتی برای پروژه م در حضور دانشجویان و اساتید دفاع کنم؟
  لطفا راهنماییم کنید

 107. عزیزی می‌گه:

  با سلام خدمت استاد از شما خواهش می کنم که روزهای قمر در عقرب سال 93 را برای من ایمیل کنید چون من در تاریخ 93.1.18 میخواهم عقد کنم و با توجه به پایان سال هنوز تقویم نجومی سال جدید در بازار نیست .

 108. افسانه می‌گه:

  سلام ميخواستم بدونم روز27فروردين 93روزمناسبي براي عقدوعروسي هست يانه؟اگه راهي براي كنسل شدن مراسم نباشه چيكاركنم تانحسي اين روز برام مشكل ايجادنكنه؟

 109. ی.ی می‌گه:

  سلام من از ایام قمر در عقرب آگاهی نداشتم و نمیدونم نطفه من در این چند روز تشکیل شده یا نه ؟آیا اثرات بدی روی فرزند من می گذارد ؟

 110. کوثری می‌گه:

  با سلام لطفا ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا فایل مورد نظر را برای من هم ایمیل کنید
  من دوتا سقط داشتم لطفا ایام نحس سال 93 رو هم برام ارسال کنید

  اگه جدول خواص زمان ازدواج رو دارین برام بفرستید لطفا
  خسته نباشید ممنون

 111. سوگند می‌گه:

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون خواهش میکنم ایام قمر درعقرب سال 92 و روش محاسبه آنها را بهم ایمیل کنید ممنونم از لطفتون

 112. فهیمه می‌گه:

  باسلام من اول اسفند عقد کردم و یادم رفته بود که قمر در هست حالا که متوجه شدم اعصابم بهم ریخته چکار باید انجام بدم

 113. سیاوش می‌گه:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون لطفا نحوه محاسبه ایام قمر در عقرب را به بنده نیز ارسال فرمایید با تشکر

 114. سید محمد جواد می‌گه:

  سلام ببخشید
  اقدام نمودن برای بچه دار شدن در تاریخ 23.24.و25 اسفند ماه 92 مشکلی ندارد?

 115. علی می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.
  عذر میخام ما قرار شده 3 فروردین 93 عقد کنیم ولی انگار قمر در عقرب .میشه راهنمایی کنید چه روزهایی برای عقد تا 13 فروردین 93 مناسب است؟ممنون

 116. 1400 می‌گه:

  سلام. لطفا راهنمايي كنيد……
  الان چند ماه است كه بدستور پزشك ايام مناسب و ايده‌آل بارداري(13تا 18) به ايام قمر در عقرب ميخوره و احتمالا اين موضوع تا چند ماه بعد هم تكرار ميشه. و عملا بچه دار شدن ممكن است تا 8 ماه يا بيشتر عقب بيفتد…. لطفا راهنمايي كنيد كه اقدام به بچه داري در قمر در عقرب با صدقه و دعا حل ميشود. يا اينكه ما فعلا صبر كنيم…هرچند زمان كمي براي ما مهم است البته نه خيلي..

  ضمنا اگر فايلهاي مناسب بچه داري داريد برايم بفرستيد…..
  ممنون و متشكر

 117. دیبا می‌گه:

  سلام. ممنون از مطالب خوب شما.اگه میشه تقویم قمری سال 93 رو میخواستم .از این قضیه قمردر عقرب خیلی می ترسم. ممنونم اگه ایمیل بزنید

 118. پروانه می‌گه:

  با عرض سلام و ادب و احترام و تبريك نوروز 93
  لطفا” فايلهاي عقد و ازدواج و آداب زناشويي و ايام مناسب جهت انعقاد نطفه و فرزند زيبا و سالم را براي اينجانب ايميل فرماييد

  پيشاپيش از همكاري شما صميمانه سپاسگزارم

 119. rahgozar می‌گه:

  سلام. ممنون از مطالب خوب شما.اگه میشه تقویم قمری سال ۹۳ رو میخواستم

 120. حامد می‌گه:

  سلام ممنونم از سایت خوبتون لطفا نحوه محاسبه دقیق ایام قمر در عقرب را برای من ارسال کنیید

 121. asgari می‌گه:

  سلام دستتون درد نکنه اگه میشه روش محاسبات قمر در عقرب را ایمیل کنید

 122. فاضل می‌گه:

  سلام خداوند خیرتان دهدازاینکه وقتتان رادر راه خدمت به خلق سپری کرده ایدخواهشی دارم اینکه:اگرمقدور هست نحوه محاسبه ساعات(ایام)قمر در عقرب را برای عموم درسایت قرار دهید(منطورحقیرفرمول ومعادله بدست آوردن ساعات قمر در عقرب میباشد)واگر مقدورنیست حتی المقدور برای بنده ایمیل فرماییدیاحق

 123. م.م می‌گه:

  با سلام
  لطفا این فایل انعقاد نطفه را هم برای من میل کنید

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام و تشکر
   در خصوص ازدواج و آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا چند فایل مهم و قابل استفاده به شما ایمیل نمودم که حتماً مطالعه فرمایید .خوشبخت و سعادتمند باشید

 124. م.ن می‌گه:

  با سلام و تبریک سال نو
  لطفا فایل انعقاد نطفه را هم برای من میل کنیدو روزهای قمر در عقرب چند ساعت و چند روز است؟
  ممنون از راهنمایی هاتون خدا خیرتون بده

 125. سارا می‌گه:

  سلام.
  من میخواستم روز شنبه رو محاسبه کنم با این روشی که ذکر شده بود منتها اعداد اعشاری درماد.شد 7.8.
  اگه امکان داره به من بفرمایید شنبه 23فروردین قمر درعقربه یانه و اینکه راه درست حساب کردن چطوریه.

 126. عاقل می‌گه:

  واقعا باعث تاسفه تو دوره ای که انقدر علم پیشرفت کرده و باید باعقل کار کنیم و تصمیم بگیریم هنوزم مثل 2000 سال پیش دنبال سعد و نحس ایام و خرافات هستیم….
  خداوند از عقل انسان به عنوان رسول باطنی یاد می کنه و ما این رسول باطنی رو کنار میذاریم و میریم دنبال خرافات چرت…

  • دانش آموز می‌گه:

   حداقل سلام که میکردین!

   خب علیک السلام

   اول از اسمی که برا خودت انتخاب کردی خندم گرفت! اولین چیزی که به ذهنم رسید ضرب المثل “سنگ بزرگ نشانه نزدن هست” همچی نوشتی عاقل انگار بقیه همه بوقن! بقیه هیچی نمیفهمن.

   الان شما مطمئن هستین که علم اونقدر پیشرفت کرده؟
   یا مطمئن هستین که عقلتون کامل شده؟
   یا میتونید بهتر از اونایی که 2000 سال قبل زندگی میکردن بفهمید!
   فرق خرافه و عقیده رو میدونی یعنی چی؟

   خدا علاوه بر عقل خیلی چیزای دیگه هم به آدم داده
   وقتی میگی عقل یعنی طرف تا نوووک دماغشو بیشتر نمیبینه! در کنار عقل خیلی چیزای دیگه هم هست!

 127. م.ح می‌گه:

  باسلام .دوست عزیزی که خودشون رو عاقل نامیدند . من دانشجوی ترم اخر مکانیک سیالات هستم .بیش از 6 ماه هست که شخصا دارم در مورد طب سنتی تحقیق می کنم پیش نهاد میدم سایت دکتر روازاده و استاد خدادادی رو حتما ببینید . در ضمن امامان ما در مورد ساعات سعد و نحس احادیثی دارند . من مدتی کف بینی رو هم دنبال کردم فرصت نیست که در اینجا بحث کنم.مثلا بدن انسان که مثل زمین دو سومش ابه دچار جذر و مد میشه .چیزی خرافست که دلیل منطقی و عقلی نداشته باشه .ما به تفکرات انسان های گذشته و اعمال و رفتارشان می خندیم روزی ایندگان به اعمال ما خواهند خندید.من به تکرار تورات و انجیل رو خوندم و6236 ایه قران رو هم.علم کشور ما 7هزار سال است .تندیس یاد بود چهار سوی علم رو که مجسمه های 4 دانشمند و فیلسوف ایران در جلوی در سازمان ملل است رو در اینترنت سرچ کنید.یا علی

 128. محمد می‌گه:

  با عرض سلام و خدا قوت
  در صورت امکان می خواستم لطف بفرمایید و فایلهای مربوط به زمانهای مناسب جهت انعقاد نطفه را برای اینجانب ارسال فرمایید. از لطف شما سپاسگزارم

 129. ﻗﻴﺲ می‌گه:

  ﺳﻼﻡ ﺗﺸﻜﺮ اﺯ ﺯﺣﻤﺎﺕ ﺷﻤﺎ ﻣﻴﺨﻮاﺳﺘﻢ ﭼﻂﻮﺭ ﺑﺴﻨﺠﻢ ﻛﻪ ﻗﻤﺮ ﺩﺭ ﻋﻘﺮﺏ ﻧﺒﺎﺷﻪ

 130. . می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب و شرف شمس را برایمان ایمیل کنید

 131. طراحی سایت می‌گه:

  ممنون از مطالب خوبتان

 132. سمیرا می‌گه:

  باسلام.من 23اردیبهشت 93 جراحی دارم که گویا برابر شده با قمر در عقرب.میشه یه راهنمایی بکنید که رفع نحوست بشه!!!!! شدیدا میترسم که مشکلی پیش بیاد .

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   علاوه بر نماز اول وقت ، در روایات داریم که صدقه ، صله رحم و احترام به والدین در رفع مشکلات و دفع قضا و بالهای ارضی و سماوی بسیار موثر است. راه حلّی که اهل بیت (ع) برای این امر ارائه نموده اند صدقه دادن است. روایات فراوانی از حضرات معصومین (ع) وارد شده که نحوست ایّام با صدقه دادن برطرف می شود. « عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ (ع ):مَنْ تَصَدَّقَ بِصَدَقَةٍ إِذَا أَصْبَحَ دَفَعَ اللَّهُ عَنْهُ نَحْسَ ذَلِکَ الْیَوْم‏. ـــ هر کس صبح صدقه دهد خدا نحوست آن روز را از دفع می کند. »( بحار الأنوار ؛ج‏۵۶ ؛ص۳۱ )

 133. حمیدرضا می‌گه:

  سلام خیلی ممنون
  میخواستم لطفا اون چند فایل مهم در مورد ازدواج و آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا و صالح
  رو برای من هم لطفا ایمیل بفرمایید
  انشاءالله سربلند باشید

 134. كنجكاو می‌گه:

  در صورت امكان در خصوص ازدواج ( عقد) و آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا چند فايل كاربردي براي اينجانب نيز ارسال كنيد.
  در ضمن چندي پيش روز 23 ارديبهشت 93 را روز عقد مان انتخاب كرديم كه امروز متوجه شديم قمر در عقرب است و بسيار نگران شديم . چون برنامه ريزي ها از قبل انجام شده امكان كنسل كردن آن وجود ندارد. آيا راه حلي وجود دارد كه از نحوست جلوگيري كند. لطفا راهنمايي كنيد.
  با تشكر

  • مدیر سایت می‌گه:

   باسلام
   فایل های مذکور را به شما ایمیل نمودم
   اما اگر نظر ما را میخواهید ؛ بنظر بنده بخاطر اهمیت فوق العاده موضوع ؛ تاریخش را عوض بفرمایید
   ولی به هر صورت توجه به روایت ذیل خالی از لطف نیست چرا که دستوراتی از حضرت امام عسکری علیه السلام در باب دفع نحوست ساعات محذوره(نحس) رسیده که
   : اگر در اوقات محذوره (نحس و قمر در عقرب) خواستی کاری را پیگیری کنی؛ پس قبل از دنبال آن کار رفتن، سوره هاى حمد و فلق و ناس و توحید، و نیز آیت الکرسی و سوره قدر و آیه (إن فی خلق السماوات و الأرض .. المیعاد) 190 تا 194 سوره آل عمران، (و بقیه آن تا آخر سوره را تلاوت کن)، و پس از اینها بگو:

   اللّهمّ بِکَ یَصُولُ الصَّائِلُ، وَ بِقُدْرَتِکَ یَطُولُ الطَّائِلُ، وَ لاَ حَوْلَ لِکُلِّ ذِی حَوْلٍ إِلاَّ بِکَ، وَ لاَ قُوَّةٍ یَمْتَارُهَا ( یمتازها) ذُو قُوَّةٍ إِلاَّ مِنْکَ ( و لا قوّة بمثارها ذو القوّة الاّ منک)، أسئلک بصفوتک من خلقک و خیرتک من بَریّتک، محمّد (صلى الله علیه وآله) نبیّک، و عترته و سلالته؛ علیه و علیهم السّلام، صلّ علیه ( صلّ على محمّد) و علیهم، و اکفنی شرّ هذا الیوم و ضَرَرَه ( ضرّه)، و ارزقنی خیره و یُمْنه و برکاته، و اقض لی فی متصرفاتی ( منصرفی) بحسن العاقبة ( العافیة) و بلوغ المحبة و الظّفر بالأُمنیّة، و کفایة الطّاغیة الغویّة ( القویّة- المغویة) و کلّ ذی قدرة لی على أذیّة، حتى أکون فی جُنّة و عصمة و نعمة؛ من کلّ بلاء و نقمة، و أبدلنی فیه من المخاوف أمنا، و من العوائق فیه یُسرا ( برّاً)، حتّى لا یصُدَّنی صادّ عن المراد؛ و لا یحلَّ بی طارق من أذى العباد، إنّک على کلّ شیء قدیر، و الأمور إلیک تصیر، یا من لیس کمثله شیء، و هو السّمیع البصیر.
   اگر در یکی از روزهاى محذور انسان مضطرّ به پیکَیری برخی از امور گردید؛ پس از هر نماز فریضه این چنین خداى را بخواند تا از آفت آن هنگام محفوظ بماند
   بسم الله الرحمن الرحیم
   لا حَولَ وَ لا قُوَّةَ الاّ بِاللهِ اُفرِّجُ بِها کُلِّ کُربَةِ لا حَولَ و لا قُوَّةِ الاّ بِالله اُحِلُّ بِها کُلِّ عُقدَةِ، لا حَولَ و لا قُوَّةَ الاّ بِالله اَجلو بها کلّ ظلمة، لا حول و لا قُوَّةَ اِلاّ بِالله؛ اَفتَحُ بِها کُلِّ باب، لا حَولَ و لا قُوَّةِ الاّ بِالله اَستَعینُ بِها عَلى کُلِّ شِدَّةِ و مُصیبَةِ، لا حَولَ و لا قُوَّةِ الاّ بِالله اَستَعینُ بِها عَلى کُلِّ اَمرِ یَنزُلُ بی، لا حَولَ و لا قُوَّةِ الاّ بِالله اَعتَصِمُ بِها مِن کُلِّ مَحذُور اَحاذِرهُ، لا حَولَ و لا قُوَّةِ الاّ بِالله اَستَوجِبُ بِها العَفوِ و العافِیَةِ و الرِّضا مِن الله، لا حَولَ و لا قُوَّةِ الاّ بِالله تَفرَّقَ اَعداءَ الله و غَلَبَتْ حُجَّةُ الله و بَقِیَ وَجهُ الله لا حَولَ و لا قُوَّةِ الاّ بِالله اللّهمَّ رَبَّ الاَرواحِ الفانِیَة و رَبِّ الاَجسادِ البالِیَة، و رَبِّ الشُّعُورِ المُتِمَعِّطَة و رَبِّ الجُلُودِ المُمَزَّقَة و رَبَّ العِظامِ النَّخِرَة، و رَبَّ السّاعَةِ القائِمَة، اَسئَلُکَ یا رَبِّ اَن تُصَلِّیَ عَلى محمّد و آل محمد و أهلِ بَیتِهِ الطّاهِرین و (حاجت بخواهد) بِخَفیِّ لُطفِکَ یا ذاالجَلالَ و الاِکرام، آمین آمین یا ربّ العالمین.

 135. رضا می‌گه:

  سلام
  میخواستم لطفا اون چند فایل مهم در مورد ازدواج و آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا و صالح
  رو برای من هم لطفا ایمیل بفرمایید
  اجرکم عندالله

 136. مرجان می‌گه:

  با سلام بنده روز 23 خرداد 93 روز نیمه شعبان وقت عقد گرفتم و برنامه هام را هماهنگ کردم ولی امروز متوجه شدم که تا ساعت 18:30 اونروز قمر در عقرب است اگر بنده ساعت 7 را برای خطبه عقد در نظر بگیرم آیا باز هم جای تردید هست؟

 137. نازگل می‌گه:

  باسلام لطفا روزهای قمر در عقرب سال۹۳ رو برایم ایمیل کنید. از کجا متوجه بشویم که روز های قمر در عقرب درست است در چند سایت که دیدم باهم فرق داشتند باید چکارکنیم.لطفا نحوه محاسبه آن را هم ایمیل کنید ممنونم

 138. فرنیا می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید

  لطفا روزهای قمر در عقرب سال 93 رو برام ایمیل کنید و لطفا نحوه محاسبه آن را هم ایمیل کتید. با تشکر

 139. فردین می‌گه:

  باسلام وخسته نباشید وخدا قوت لطفا روزهای قمر در عقرب سال۹۳ رو برایم ایمیل کنید. از کجا متوجه بشویم که روز های قمر در عقرب درست است چراکه در چند سایت که دیدم باهم فرق داشتند باید چکارکنیم.لطفا نحوه محاسبه آن را هم ایمیل کنید متشکرم

 140. فاطمه می‌گه:

  با سلام
  من روز 23 اردیبهشت 93 عقد کردم طبق جدول روز نحس بوده، همسرم از همون روز بیمار شده و نسبت به من بی علاقه.
  حالا اگه عقدمون رو باطل کنیم و دوباره عقد کنیم حل میشه؟

 141. تاحاج می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید.من درساعت 8:30 در تاریخ 7.8.90 عقد کردم و نمیدونستم که اون روز قمر درعقربه.چون دقیقا مصادف بود با سالروز عقد فاطمه زهرا(س)وحضرت علی(ع).چطور ممکنه چنین روزی نحس باشه؟واگر هست راهی برای رفع نحوست بعد از سه سال هست؟؟با تشکر.اگر مقدور بود جواب را ایمیل بفرمایید.

 142. عباس می‌گه:

  با سلام و عرض خسته نباشد لطفا روزهای قمر در عقرب سال 93 رو برای من ارسال کنید با تشکر

 143. زیبا می‌گه:

  باسلام لطفا اگه میشه ساعاتی که دعا مستجاب میشود راهم بنویسید.

 144. مهسا می‌گه:

  لطفا نحوهی محاسبه قمر در عقرب را برام بفرستید و ماه قمر در عقرب سال 89 چه ماهی بود

 145. مصطفی می‌گه:

  سلام
  لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب و فایل های کاربردی مذکور رو برای بنده هم ارسال بفرمایید…
  متشکرم

 146. samira می‌گه:

  سلام
  من روز ازدواجم قمر در عقرب بوده و نميدونستيم. حالا دقيقا از همون روز مشكل داربم و روز به روز بدتر ميشه. بايد چيكار كنم؟ ميشه خواهشا راهنمايي بفرماييد!

 147. بهار می‌گه:

  با سلام و ادب
  ممکنه روز های قمر در عقرب سال 93 را برایم بفرستید.

  با تشکر فراوان

 148. مریم می‌گه:

  سلام و خسته نباشید میخواستم از شما خواهش کنم فایل ها ی مهم ازدواج و بستن نطفه و محاسبه قمر در عقرب را برایم ارسال کنید .
  بی نهایت از شما سپاسگذارم

 149. علی می‌گه:

  باعرض سلام وعرض ادب
  لطفا یک کپی از فایل مربوطه برام ارسال کنید بسیار متشکرم

 150. نانا می‌گه:

  سلام اگر میشه برای منم اون فایل جامع برای تشکیل نطفه را بفرستید

 151. عالیه می‌گه:

  سلام لطفافایل تشکیل نطفه روبرای من هم بفرستید
  ممنون

 152. سميه می‌گه:

  با سلام وخسته نباشيد.ميخواستم اگر ممکنه لطفا ايام قمر در عقرب سال 93رااز شهريور ماه برام بفرستيد همچنين فايلهاي مربوط به زناشويي واداب انعقاد نطفه رادرصورت امکان ايميل نماييد.ممنون.

 153. مجید می‌گه:

  با سلام خسته نباشید و تشکر از زحمات شما من تو روزای قمر در عقرب معامله ای کردم از همون روز مشکلات زیادی برای من و خانوادم به وجود اومده برای بر طرف شدن مشکلم چه کاری باید انجام بدم تا سریع مشکلاتم حل بشه زندگیم دگرگون شده کمکم کنید ازتون خواهش میکنم سریع پاسخم را بدهید ممنون

 154. مجید می‌گه:

  با سلام خدمت شما استاد گرامی .من معامله ای در روز های قمر در عقرب انجام دادم البته متوجه این موضوع نبودم ازاون روز مشکلات من چند صد برابر شده چطور میتونم از این شرایط بیرون بیام استاد خواهش میکنم کمکم کنید و جواب مرا بدهید

 155. ناشناس می‌گه:

  برای من هم اگه میشه ایمیل کنید

 156. محمد می‌گه:

  سلام
  اولا ایا این قمر در عقربهایی که در تقویم ها اعلام می شود معتبر است یا خیر ؟
  ثانیا :اینکه فرمودید احتیاطا چهار روز را قمر رد عقرب حساب کنید یعنی دو روز قبل از تاریخی که در تقویم ها زده اند یا دو روز بعدش ؟

 157. معصومه فيروزي می‌گه:

  سلام
  آقاي فيروزي مي شه لطف كنيد نحوه حاسبه قمر در عقرب رويرام ميل كنيد.
  ممنون

 158. پژوهش می‌گه:

  با سلام
  بسيار سپاسگزارم چنانچه ايام قمر در عقرب سال 93 و فايلهاي مربوط به آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند فهيم و خلف را براي اينجانب ايميل فرماييد. بهترين فصل براي اقدام به بارداري كدام است؟

  متشكرم

 159. سحر می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید.میخواستم اگر ممکنه لطفا ایام قمر در عقرب ماه مهر سال 93 را برام بفرستید. البته اگر ممکته روزها و تاریخ های تشکیل نطفه این ماه یعنی مهر ماه 93 را هم میخواستم. ممنونم از لطفتان .

 160. مهدی می‌گه:

  با عرض سلام و خدا قوت
  در صورت امکان نحوه ی محاسبه ی ایام قمر در عقرب ایام سعدو برام ایمیل کنید
  با تشکر از مطالب جالبتون

 161. سحر می‌گه:

  با سلام وخسته نباشید.میخواستم اگر ممکنه لطفا ایام قمر در عقرب ماه مهر سال ۹۳ را برام بفرستید. البته اگر ممکته روزها و تاریخ های تشکیل نطفه این ماه یعنی مهر ماه ۹۳ را هم میخواستم. ممنونم از لطفتان .

 162. علی می‌گه:

  جناب آقای فیروزی، با سلام
  لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب را برای اینجانب بفرستید ممنون می‌شوم.

 163. سمانه می‌گه:

  سلام .ممنون از زحمات شماطفا فایل های ازدواج و آداب زناشویی و انعقاد نطفه فزرند زیبا و صالح رابه منم ایمیل کنید

 164. فاطر می‌گه:

  سلام و خسته نباشيد. يه سوالي داشتم اگه ممكنه راهنمايي بفرماييد:آيا نطفه گذاري درماه محرم وصفر اشكالي دارد ؟

 165. محمدرضا می‌گه:

  سلام و صد سلام برادر مطالبتون واقعا مفید و مؤثر بود ممنون از زحماتتون

 166. سامان می‌گه:

  سلام. من تا الان نمیدونستم قمر در غقرب چیه وچه کار باید کرد. حالا یه سوال دارم اگه خطبه عقدی در 4 مهر امسال روز ازدواج حضرت علی وفاطمه جاری شده باشه باتوجه به اینکه نمیدونستیم چه کار کنیم این ازدواج پراز خیر وبرکت بشه؟

 167. محمد می‌گه:

  با سلام
  بسيار سپاسگزارم چنانچه ايام قمر در عقرب سال 93 و فايلهاي مربوط به آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند فهيم و خلف را براي اينجانب ايميل فرماييد. بهترين فصل براي اقدام به بارداري كدام است؟

 168. مدیر سایت می‌گه:

  باسلام و تشکر از همه مخاطبین گرامی
  با توجه به دریافت سوالات بسیار زیاد و همچنین به علت مشغله و امورات شخصی – تا اطلاع ثانوی – وقت پاسخگویی به سوالات مخاطبین را ندارم اما سه فایل در مورد ازدواج و زناشویی و انعقاد نطفه و فرزند زیبا به مخاطبینی که خواسته بودند ارسال نمودم …
  موفق باشید

 169. مریم می‌گه:

  سلام وقتتون بخیر استاد اگه امکانش هست روز های قمر در عقرب رو برایه من ارسال کنید و ابنکه برایه رفع بد بیاری باید چه کاری انجام داد ، خیلی مهمه برایه من

 170. شمس می‌گه:

  سلام
  اگر تو یکی از این روزهای قمر در عقرب ندانسته کاری از این چند مورد ذکر شده انجام شده باشد و واقعا بعدش این نحسی و کراهت رو تو زندگیت ببینی حتی بعد چند سال
  ایا راهی برای متوقف کرن این کراهت وجود دارد؟

 171. hengame می‌گه:

  ا عرض سلام خدمت شما
  خواهشمندم فایل های مربوط به ازدواج و طریقه محاسبه قمر در عقرب و هر چیز دیگری از علوم با ارزشتون که امکان ارسالش هست رو واسه بنده ارسال بفرمایید. از لطفتون متشکرم

 172. کاربر می‌گه:

  هر روز روز خداست،اخه یعنی چی??!!ما روز قمر در عقرب برای بچه دار شدن اقدام کردیم، حالا چیکار کنیم?

 173. دریا می‌گه:

  سلام.با سپاس فراوان اگر ممکنه فایلهای مربوط به انعقاد رو برام بفرستید
  با تشکر

 174. مریم نوری زاده می‌گه:

  باسلام . من برای ازدواجم وباطل کردن دعایی که به ظاهر داشتم روز 28 اذر 93 صبح که گویا قمردرعقرب بوده اعمال انجام دادم وبا اون دعا غسل کردم ایا از دوباره باید انجام بدم؟ لطفا جوابمو بدید. با تشکر

 175. مینا می‌گه:

  لطفا روزهای قمردرعقرب سال 94 را بگین ممنون

 176. نوا.ن می‌گه:

  سلام من دعا ودستورات بخت گشایی گرفتم و انجام دادم از جمله کوزه لباس دعا نوشته و گل سر و…..یک دستور غسل در 7 چهارشنبه بود اولین چهارشنبه 17 دی 93 بود چهارشنبه دوم 24 دی که قمر در عقرب نجومی بود…وبدلیل پریود فاصله افتاد چهارشنبه بعد1 بهمن و…..چهارشنبه پنجم در 22 بهمن 93 بود حالا خواستم بدونم ایا عمل بخت گشایی مختل نشده؟ ایا بهتـــــــر است من مجدد 7چهارشنبه که قمردر عقرب طالعی و نجومی نباشد غسل کنم؟ سوال دوم: روزی که قمردر عقرب نجومی تمام شد یعنی 26 بهمن 93 اما برای من قمر در عقرب طالعم بود با فردی در حد پیامک باب اشنایی و دوستی اغاز کردم و میدونم قصد ایشون ازدواج الان نگرانم به مشکل نخوذم؟ به جز صدقه دادن و…چه کارکنم نحسی رد شود؟ ایا راه حلی دارید؟ سوم:با دستورات بخت گشایی تا کی حداقل بختم باز میشه؟ الان یک چله از کوزه و دعا هام گذشته…..لطفا کمک و راهنمایی کنید در ایمیلم…سپاااااس من نماز هام و ختم هام اول وقته و خیلی حدیث کسا و عاشورا و….. خوندم تا الان چکارکنم خدا جوابم بده. من میخوام زود ازدواج کنم.

 177. لیلا می‌گه:

  باعرضه سلام وخسته نباشید لطفأنحوه ی محاسبه ی روزهای قمردرعقرب رابرای من هم بفرستید ممنون.

 178. العبد می‌گه:

  سلام علیکم ندید این خرافات رو به خورد مردم.چرا زندگی مسلمان ها رو سخت میکنید

 179. فاطمه می‌گه:

  سلام اگه کسی در روز قمردرعقرب به دنیا اومده چطور میتونه نحسی اونوازبین ببره؟

 180. فریبا می‌گه:

  باسلام به من گفتن چون در روز قمردرعقرب به دنیا اومدم بختم بسته است اگرهم بخوام ازدواج کنم مشکلی برام پیش میاد لطفا راهنماییم کنید

 181. […] باقر فیروزینوشت:در سالهای گذشته یادداشتی تحت عنوان “قمر در عقرب چیست ؟ واقعیت یا خرافه ؟” در این سایت درج گردید که حاوی یک سری اطلاعات دینی و […]

 182. باران می‌گه:

  سلام
  ممنون می شم اگه توضیح علمی چرا قمر در عقرب روز … بفرمائید

 183. میرزایی پور می‌گه:

  لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب رابرایم ایمیل کنید.باتشکر

 184. رها می‌گه:

  واقعا خرافات نیست چون من تو روز 17 فروردین آزمون داشتم 16 فروردین که روز قمر در عقربه داشتم درس می خوندم . خیلی هم خوندم ولی فردا بد دادم

 185. **** می‌گه:

  سلام من در 27 مرداد 1389که فکر کنم قمر در عقرب بوده ازدواج کردم و منجر به جدایی شده جدایی من بخاطر ایام قمر در عقرب بوده یا خیر؟

 186. سعید می‌گه:

  سلام.
  لطفا چند فایل در مورد نحوه انتخاب همسر و ایین همسرداری و… برای منم بفرستین.
  باتشکر

 187. ملیحه می‌گه:

  با سلام خدمت شما من ازدواجم تو ماه قمر در عقرب انجاپ شده الان بعد از 9سال دچار مشکل شدم خیلی کینه ای شده الکی بهم گیر میده به یه دعا نویس گفتم اون بهبهم گفت ازدواج شما تو ماه قمر درعقرب انجام شده حالا نمی دونم چکار باید کنم تا زندگیم خوب بشه آخه دوتا بچه هم دارم

 188. رضا می‌گه:

  با سلام ممنون می شم نحوه محاسبه ساعت قمری روز دوشنبه صص اردیبهشت ۹۴ رو بگید

 189. رضا می‌گه:

  ۲۲ اردیبهشت

 190. محدثه می‌گه:

  یعنی در زمانهایی که میگن قمر در عقربه ، ماه و صورت فلکی عقرب کناره همن یا ماه روبرویه عقربه یا طوره دیگه ایه …؟! O_o

 191. علی می‌گه:

  با عرض سلام
  آقای فیروزی 25خرداد مصادف ازبا27شعبان آیا روز خوبی برای عروسی هست؟
  25خرداد در تقویم نجومی زده ماه در برج جوزا ولی ورود زحل به عقرب آیا روز نحسی است؟

 192. پرنيان می‌گه:

  سلام.
  دستوراتي كه در اسلام به آنها اشاره شده،داراي دلايل بسيار منطقي و محكمي هستن.اما در رابطه با قمر در عقرب فقط به چند حديث اكتفا شده.با توجه به اين كه ماه از ديد ناظر زمين در تمام صور فلكي قرار ميگيرد و قرارگيري آن در صورت فلكي عقرب،صرفا از ديد ناظر زميني قابل مشاهده ست و يك سيكل است كه هر دوازده ماه تكرار ميشود هيچ دليل علمي و منطقي در نحس بودن اين واقعه وجود ندارد!بنده تحقيق كردم و هيچگونه دليل علمي اي براي نحس بودن اين اتفاق پيدا نكردم.اگر دليل علمي اي وجود دارد،خواهشا براي من ايميل كنيد
  و اينكه منجم با شخصي كه خرافاتي است و بر اساس حركت ستارگان برنامه ي زندگي ميچيند بسيار متفاوت است.نجوم يك علم و منجم يك شخص علميست،لطفا با خرافات و اشخاص خرافه پرست يكيشون ندونيد:|
  من نميدونم چرا با وجود پيشرفت علم،مردم هنوز هم درك درستي از نجوم و منجم ندارند و هنوز هم به دنبال خرافات و مسائلي مثله طالع بيني و…. هستند و نكته ي جالب اين است كه اين مسائل مضحك و احمقانه رو به نجوم و منجمين نسبت ميدهند!!!!!
  و احمقانه تر از اون اينه كه مردم كاري رو به درستي انجام نميدن و عوامل بيروني رو مسئولش ميدوونن
  ممنون ميشم اگه از نتايج تحقيقاتون درباره منشا علمي و منطقي اين واقعه مطلعم كنيد

 193. ایمان می‌گه:

  با سلام . نحوه ی محاسبه قمر در عقرب رو من در سایت زیر که باتوجه به موقعیت جغرافیایی انجام میشه پیدا کردم که به زبان عربی هست .
  http://www.rafed.net/calendar/view.php?type=c_art&atid=29
  و متاسفانه کاملا متوجه توضیحات نمیشم . این محاسبات که با توجه به موقیت شهر و کشور در نقاط مختلف زمین انجام میگیره به زبان فرسی نمیشه پیدا کرد ؟

 194. مریم می‌گه:

  سلام
  خواهش می کنم پاسخم رو زود بدید
  میخوام اقدام کنم برای انعقاد نطفه برای شب اول ماه رمضان
  لطفا بهم بگید روز آخر شعبان شبش میشه همون شب اول ماه رمضان؟
  یا نا روز اول بعد از روزه گرفتن اولین روز ماه رمضان
  سوال بعد هم اگر ساعت از نیمه شب شرعی بگذره جزء روز اول حساب می شه یا دوم
  امسال هم احتمالش هست پنجشنبه یوم الشک باشه تکلیف چیه؟

 195. مریم می‌گه:

  لطفا جوابم رو تو همین صفحه بدید
  ممنون از لطفتان

 196. علی می‌گه:

  سلام جناب.
  تشکر وقدردانی میکنم بابت مطالبتون.
  اگر ممکنه لطف کنید و نحوه محاسبه روزهتی قمر در عقرب رو واسه منم ارسال کنید.
  با تشکر علی هستم از اهواز

 197. سمانه می‌گه:

  سلام, تورو خدا من رو کمک کنيد,روز نيمه شعبان 13 خرداد نامزدى کردم اين هم جز اون دسته کارها حساب ميشه؟

 198. حمید می‌گه:

  سلام
  ضمن تشکر ممنون میشم نحوه محاسبه قمر در عقرب را برام بفرستید

 199. لیلا می‌گه:

  سلام اقای دکتر.
  من چند ماهه که دارم اقدام به بارداری میکنم.همانطور که میدانید خانم ها در روزهای محدودی از ماه شانس بارداری دارند…متاسفانه اکثر این روزهای محدود من مصادف گردیده با روزهای قمردرعقرب….لیست صحیح این روزها در ماه نودوچهار رو از اینترنت گرفتم….حالا من باید چه کنیم؟از ترس نحس بودن این کار نتوانستم انچه که لازم هست رو در زمان مقرر انجام بدم.حتی باخواندن سوره های وارده وپرداخت صدقه همچنان استرس نحس بودنش رو دارم وهمچنان موفق به بارداری نشدم…خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید :'(

 200. مصطفی می‌گه:

  سلام استاد
  اگه میتونید، لطفا نحوه محاسبه قمر در عقرب رو برام ایمیل کنید.
  با تشکر

 201. فاطمه می‌گه:

  با سلام میخواستم بدون آیا راههای از بین بردن نحسی وجود دارد؟ من پیش یه شخصی رفتم به من گفتن در قمر در عقرب متولد شدم و برای این کار باید اقداماتی انجام دهم آیا این موضوع صحت دارد ؟ من در تاریخ 6/1/65 بدنیا آمده ام . لطفا مرا راهنکایی بفرمائید چون این موضوع چند روی ذهن مرا مشغول کرده. لطفا اگه امکانش وجود پاسخ سوال مرا ایمیل کنید با تشکر

 202. مصطفی می‌گه:

  با سلام خدمت استاد گرامی
  استاد اگه میتونید نحوه محاسبه قمر در عقرب رو برام ارسال کن
  با تشکر

 203. مصطفی می‌گه:

  با سلام خدمت استاد گرامی
  استاد، خواهش میکنم اگه میتونید روش محاسبه قمر در عقرب رو برای من ارسال کنید
  با تشکر از زحماتتان

 204. ساغر می‌گه:

  سلام
  من ساکن ایران نیستم, مالزی زندگی می کنم که با ایران اختلاف چهار ساعت و نیم دارد.
  ایا محاسبه روزهای قمر در عقرب در ان متفاوت است؟
  چگونه باید محاسبه شود؟؟؟

 205. نسرین می‌گه:

  سلام وخسته نباشید من تو ماه صفر میخوام اقدام به بارداری کنم فقط باید روزهای قمر در عقرب و در نظر بگیرم یا در مورد ماه صفر که میگن نحس باید اقدام نکنم?

 206. فريد می‌گه:

  باعرض سﻻم و خسته نباشید خدمت شما
  لطفا روش محاسبه قمردر عقرب برای بنده هم ایمیل کنید،ممنون
  و یک سوال آیا میتوان نحسی کاری که در قمردرعقرب انجام داده ایم را از بین ببریم؟)

 207. امیرحسین می‌گه:

  همش خرافاته اگر میتوانید اثبات کنید اگر نمیتوانید هم به ایمیل بنده پاسخ بدهید

 208. سارا می‌گه:

  خواهشن جواب بدین. این سوال ذهن خیلی ها را درگیر کرده.. بالاخره نفهمیدم که آیا شب نزدیکی زن و شوهر مهم است یا شبی که نطفه بسته میشود؟ این دو با هم فرق دارد..مثلا اگر تخمک گزاری شب سه شمبه اتفاق بیفتد و نزدیکی صورت بگیرد معمولا انعقاد نطفه شب چهارشمبه میشود. آنوقت تکلیف چیست؟؟؟

 209. سارا می‌گه:

  لطفا فایلهای مربوط به فرزند و انعقاد نطفه را برای من هم ارسال کنید…

 210. زهراا می‌گه:

  سلام من اقدام به بارداری کردم در روزی که قمر در عقرب بود حالا میترسم باردار شده باشم وپر همه چی رو چک کردم الا قمر در عقرب رو ،،،،، به نظرتون چیکار کنم؟

 211. ز می‌گه:

  سلام.خسته نباشید
  میخاستم بدونم روزای قمر در عقرب فروردین 95چه روزایی هست؟؟؟؟
  اگه میشه زود بهم جواب بدین آخه قراره بعد 6سال عروسی بگیریم.ممنون
  اگه میشه همین جا بهم جواب بدین ممنون

 212. ناشناس می‌گه:

  مطلب ها خیلی خوب بود ممنون از شما عزیزان بیشتر مطلب بزارید

 213. حسین می‌گه:

  با عرض سلام خدمت استاد گرامی
  لطفا در صورت امکان فایل در مورد ازدواج و زناشویی و انعقاد نطفه و فرزند زیبا را برای من هم ارسال نمایید.
  با تشکر

 214. موسوی می‌گه:

  سلام
  لطف فرمایید چند فایل مهم و قابل استفاده در خصوص ازدواج و آداب زناشویی و ایام مناسب جهت انعقاد نطفه و فزرند زیبا را که در بالا ذکر فرموده بودید را برای اینجانب هم ارسال فرمایید. سپاس

 215. سیما می‌گه:

  سلام، آقای فیروزی، ممکن است برای من نحوه‌ی محاسبه‌ی قمر در عقرب را ارسال کنید؟
  می‌خواهم ببینم روزی که به دنیا آمدم قمر در عقرب بوده یا خیر.

 216. ساناز می‌گه:

  با سلام و عرض ادب.
  بنده یک سال است که برای بچه دار شدن اقدام کردم ولی تا الان در عین سلامتی کامل خودم و همسرم به نتیجه ای نرسیدم. این ماه هم زمان تخمک گذاری دقیقا با بازه قمر در عقرب یکی شده واقعا دیگر تحمل و صبر ندارم خسته و ناامید شدم. به نظر شما این ماه هم به خاطر قمر در عقرب اقدام نکنم؟صبر کنم؟من 3 سال است ازدواج کردم اینکه فرصت ها را به خاطر قمر در عقرب از دست بدهم عذاب آوره. به نظر شما چه کنم؟؟؟؟ التماس دعا

 217. ساناز می‌گه:

  هم ماه بهمن هم ماه اسفند دوره تخمک گذاری من با روزهای قمر در عقرب یکی شده. خواهش میکنم بهم بگید چه باید بکنم؟یعنی از الان تا سه ماه دیگه هیچ اقدامی نکنم؟؟بعضی ماه ها هم شوهرم ماموریت هستن.زمان برای من به سرعت و بی نتیجه داره میگذره. توروخدا جوابمو بدید

 218. فریبا می‌گه:

  سلام میشه روزهای قمردرعقرب اردیبهشت 95 رو ب من بگید میخوام عروسی بگیرم الان تالار رزرو کردم برای بیستوسوم اردیبهشت
  میشه کمکم کنید ایا قمردرعقربه؟؟

 219. پارسا می‌گه:

  سلام وقت بخیر
  لطفا نحوه محاسبه ایام قمر در عقرب را آموزش دهید.
  و نجوم احکامی در تهران و یا قم از چه کسی میتونیم فرا بگیریم؟
  همینطور خوشحال میشوم برای باطل سحر و تعبیر خواب استادی را معرفی نمایید تا راهنمایی کنند.
  خداخیرتان دهد
  باتشکر فراوان یاعلی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *