اطلاعیه پذیرش حوزه علمیه+دیدگاهها

5455 141279 اطلاعیه پذیرش حوزه علمیه+دیدگاهها

ثبت نام از یکم بهمن ماه ۱۳۹۲ آغاز شده و تا پایان روز ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۲ ادامه خواهد داشت .

با یاری خداوند متعال و در ظلِّ توجهات حضرت ولیعصر(عج) مرکز مدیریت حوزه های علمیه از برادران واجد شرایط برای تحصیل در دوره های بلند مدت و سفیران هدایت ثبت نام می نماید .

———————————————————————————————————————————————————————————————

جهت دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام حوزه های علمیه با فرمت  pdf  کلیک کنید

جهت ثبت نام در حوزه های علمیه کلیک کنید

 الف) شرایط عمومی داوطلبان:

۱-برخورداری از صلاحیت های اعتقادی، اخلاقی واجتماعی.
۲-اعتقاد و التزام به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
۳-تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
۴-برخورداری از سلامت جسمی و روحی.
۵-موفقیت در آزمون ورودی و مصاحبه.
۶-نداشتن منع قانونی از نظر نظام وظیفه.

ب) شرایط اختصاصی دوره بلند مدت:

۱-قبولی حداقل سوم راهنمایی با حداکثر سن ۱۸ سال (متولدین سال ۱۳۷۵).
* سنوات تحصیلی بالاتر از سوم راهنمایی و مدت خدمت سربازی به حداکثر سن اضافه می شود.
* داوطلبان دارای مدرک کاردانی و بالاتر، نباید در زمان ثبت نام، بیش از شش ماه از تاریخ فراغت تحصیلی آنان گذشته باشد.
۲-تعهد تحصیل تمام وقت حداقل تا پایان سطح یک.

ج) شرایط اختصاصی سفیران هدایت:

۱-داشتن مدرک دیپلم با حداکثر سن ۲۲ سال مشروط به داشتن کارت پایان خدمت.
* سنوات تحصیلی بالاتر از دیپلم به حداکثر سن اضافه می شود.
۲-تعهد تحصیل تمام وقت به مدت دوره.
۳-تعهد خدمت تبلیغی (به مدت سنوات تحصیل) در مناطق مورد نیاز.

د) امتیازات:

حافظان حداقل یک ششم قرآن کریم یا نهج البلاغه، خانواده های محترم شهدا، فرزندان جانبازان، آزادگان و داوطلبان مناطق محروم، از امتیاز برخوردارخواهند بود.

ه) حافظان کل قرآن،آزمون کتبی ندارند وقبولی آنان براساس معدل آخرین مدرک تحصیلی و مصاحبه می باشد.

و) ثبـت نام:

۱- آخرین مهلت ثبت نام تا ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ می باشد.
۲- خرید اینترنتی کارت اعتباری ثبت نام با هر یک از کارت های عضوشتاب ممکن می باشد. لذا نسبت به خرید الکترونیکی کارت اعتباری جهت ثبت نام اقدام فرمایید.)

ز) آزمون:

تاریخ آزمون روز جمعه ۲۹/فروردین/۱۳۹۳ ساعت ۹ صبح می باشد. و به صورت کتبی در سه مقطع سیکل، دیپلم و دانشگاهی با موضوعات قرآن، احکام، معارف اسلامی، ادبیات و زبان فارسی ،عربی، ریاضی، معلومات عمومی، هوش و استعداد برگزار می شود.

1 191483 اطلاعیه پذیرش حوزه علمیه+دیدگاهها 2 191484 اطلاعیه پذیرش حوزه علمیه+دیدگاهها

ح) اعلام نتیجه آزمون:

تاریخ اعلام نتایج روز شنبه ۲۰/اردیبهشت/۱۳۹۳ در مراکز برگزاری آزمون و سایت معاونت آموزش و امورحوزه های علمیه حوزه قابل رؤیت می باشد.

* داوطلبان، جهت دریافت اطلاعات تکمیلی می توانند در ساعات اداری ۸ صبح الی ۱۳ عصر با شماره ۰۲۵۳۲۹۲۲۰۵۱ داخلی های ۲۲۴۲ – ۲۳۴۰ – ۲۵۱۶ – ۲۵۱۸ تماس حاصل نمایند.

* داوطلبان، جهت دریافت اطلاعات تکمیلی علاوه بر شماره های ذکر شده در بالا، می توانند با مدیریت های استانی برای دوره بلند مدت، و برای دوره سفیران هدایت با تلفن  : ۲۹۰۲۹۴۰-۰۲۵۳  (داخلی۲۸۶۹) و مستقیم ۰۲۵۳۲۹۱۴۹۷۱ تماس حاصل نمایند.

—————————————————————————————————————————————————————————–

منبع : www.howzeh.org

m4s0n501

61 comments on “اطلاعیه پذیرش حوزه علمیه+دیدگاهها

 1. رفیق می‌گه:

  هر که دارد هوس سربازی ارباب ؛ بسم الله
  که جامعه به طلاب مهذب و فاضل بسیار محتاج است ،

  • مسلم می‌گه:

   البته که مطلب شما درست و متین! بنده با توجه به دغدغه و نگرانی که در مورد دینداری نوجوانان و جوانان دارم می خواهم در حوزه دین کسب علم کنم و در این زمینه به جوانان کشورم خدمت نمایم. اما متأسفانه شرایط ورود به حوزه های علمیه خیلی سخت است. بنده متولد ۱۳۵۶ هستم و دارای مدرک سیکل (به علت مشکلاتی که در سالهای ۶۸ و ۶۹ برایمان اتفاق افتاد مجبور به ترک تحصیل و کسب روزی حلال برای خانواده ام شدم) حدود ۱۵سال پیش ازدواج کرده و پسری ۱۴ ساله دارم. شغلم طراحی و تایپ میباشد و در هفته نامه ای مشغول به کار هستم. مسلمانم، شیعه ۱۲ امامی، دارای خانواده ای مذهبی و پایبند به اصول اخلاقی و اعتقادی. شما راهنمایی بفرمایید از کجا شروع کنم؟

 2. رضایی می‌گه:

  آقای جوادی آملی می گوید : کار اصلی دانشگاه ، اسلامی کردن دانش است نه اینکه مسلمان بپروراند الان لاشه علم در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود نه خود دانش

 3. مهدی زاده می‌گه:

  چرا این قدر تبلیغ طلبگی می کنید ؟ مگر همه بچه مسجدی های گل و درسخوان باید بروند طلبه بشوند ، دانشگاه هم لازم داریم

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   عزیز من
   خدمت شما و سایر رفقا عارضم که این کلام شما به گوش ما آشناست چرا که چند سال پیش هم که در جایی تدریسی داشتم تعدادی از محصلین و مرتبطین رو تشویق به طلبگی کردیم (که بحمدالله الان طلبه اند) و بزرگترهای یکی از مساجد شروع به جوسازی نمودند که ” مگر همه بچه مسجدی های گل و درسخوان باید بروند طلبه بشوند”
   برادر من !
   در این جمله شما مغالطه ای خوابیده که چون شما و اون رفقای عزیزم که ذکر کردم خودشان متوجه آن مغالطه نیستند بر اساس این جمله غیرمنطقی موضعگیری میکنند و تصمیماتی اتخاذ میکنند ، پس اگر این مقدمه ایشان( مگر همه بچه مسجدی های گل و درسخوان باید بروند طلبه بشوند) غلط باشد قاعدتاً نتیجه گیری ایشان نیز باطل است .
   خوب “مگر الان به قول حضرتعالی همه بچه مسجدی های گل و درسخوان میروند طلبه میشوند” ،؟؟؟ اگر این طوری است که کلام شما متین و صحیح …
   شما آماری بگیرید و ببینید که چند درصد مردم کشور طلبه هستند یا علوم دینی می خوانند یا خبره اند در مسائل دینی ؟؟؟ یک دهم یا یک صدم یا یک هزارم ، بلکه بیشتر
   کشور را کاری نداریم در شهرستان فرض کنید ۲۰ مسجد فعال با هر کدام تخمینی ۱۰۰ عضو داشته باشند می شود ۲۰۰۰ نفر ، از این دو هزار نفر چند محصل حوزوی داریم ؟؟؟ ۵۰ نفر میشه؟ اصلاً نمیشه ؛ اما تحصیلکرده دانشگاهی چطور ؟ اگر نصف آن نباشه اقلاً ثلث آن هست … پس دیدیم که استدلال و کلام شما از اصل غلط است .
   خدا عالم است که بخاطر فقدان و کمبود اهل علم متدین و کم کاری امثال ما نیز هست که جوانان ما روز به روز به انحطاط کشیده می شوند ، اکثر مسجدی ها هم که کار فرهنگی میکنند بی اطلاع از مسائل دینی هستند و طلبه ای در مجموعه خود ندارند که اشتباهات را گوشزد کند ، یک سری معلومات از آباء و اجداد و نهایتاً از مسجدی های قبل گرفته اند که بر مبنای همان امورات فرهنگی را دنبال می کنند ، وقتی هم یک کسی پیدا می شود که مسائل دینی رو گوشزد می کند بخاطر جهل از شرع مقدس ، یا به سبب علم ناقص ، متعصبانه علیه احکام اسلامی جبهه می گیرند .
   خداوند در آیه نفر یعنی آیه ۱۲۲ سوره توبه می فرماید که وَمَا کَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِیَنفِرُواْ کَآفَّهً فَلَوْلاَ نَفَرَ مِن کُلِّ فِرْقَهٍ مِّنْهُمْ طَآئِفَهٌ لِّیَتَفَقَّهُواْ فِی الدِّینِ وَلِیُنذِرُواْ قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُواْ إِلَیْهِمْ لَعَلَّهُمْ یَحْذَرُونَ پس چرا از هر فرقه‌اى از آنان، دسته‌اى کوچ نمى‌کنند و در دین آگاهى پیدا کنند و قوم خود بیم دهند، باشد که آنان [از کیفر الهى‌] بترسند؟

   • سعید می‌گه:

    بسم الله الرحمن الرحیم
    اما بعد
    بنده با نظر دوست بزرگوارمون که پاسخ به آقا مهدی زاده عزیز دادن کاملا موافقم
    آقای قرائتی فرمودند کی گفته ما آخوند زیاد داریم؟ اتفاقا آخوند کم داریم
    و بندهشخصا به عنوان فارغ التحصیل مکانیک از قطب مکانیک کشور دانشگاه شیراز مهر تایید به حرف جناب قرائتی میزنم و با افتخار میگم که با عشق و علاقه فراوان شروع به کسب علوم حوزوی کردم
    و من الله توفیق

    • نوید می‌گه:

     سلام آقا سعید،اتفاقا منم مکانیک خوندم و الان به شدت علاقه مندم که در حوزه علمیه ادامه تحصیل بدم.به همین دلیل می خواستم با شما بیشتر ارتباط برقرار کنم!
     این شمارمه:۰۹۳۷۰۲۵۱۸۱۱

 4. محمد می‌گه:

  سلام حوزه بهتر است یا دانشگاه ؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   هر دو خوب است و شایسته و بایسته اما به قول یکی از بزرگان در حوزه علمیه بیشتر به علوم خلقت پرداخته می شود اما در دانشگاه به علوم طبیعت ، باید اهم و مهم کرد و ببینیم در حال حاضر با توجه به ابدی و جاودانی بودن ما کدام برای ما و جامعه لازم تر است ، یک طلبه خوب و تحصیل کرده و متقی ، خود می تواند صدها بلکه هزاران دانشجوی و استاد متقی بپروراند ، پس باید ببینیم وضعیت امروز جامعه ما به کدام نیاز بیشتری دارد ، لکن هر دو لازم است چرا که ما در مسیر اعتلای ایران اسلامی نیاز به دانشمندان علوم مختلف داریم ؛ ما جهت اداره کارخانجات و دانشگاهها نیاز به متخصصین گوناگون داریم پس هر دو مهم است و یکی مهم تر ، لذا در بحث مقایسه دانشگاه و حوزه ، بحث بر سر خوب و بد نیست بلکه خوب و خوبتر است و اهم و مهم

  • دوست می‌گه:

   سلام هر کدومشون یه مزیت هایی دارند ولی اگه نظر منو بخوای حوزه

  • مابرای پیشرفت جامعه ی اسلامی هم به حوزه و هم دانشگاه نیاز داریم.
   مهم نیست که شماکجایید
   مهم اینه که چگونه فعالیت میکنید
   خب افرادی چون احمدی روشن دانشگاهی بودند .

 5. احمد می‌گه:

  سلام دانشگاه کلاس و پرستیژ داره اما حوزه کلاس نداره

  • دوست می‌گه:

   دوست عزیز
   کلاس و پرستیژ تا لب گور و سازیری قبر به دردت شاید بخوره اونم شاید
   اما اونی که به درد میخوره علوم دینی و عمل صالح انسان و خدمت به خلایقه . خدمت به خلق و عمل صالح هم اکتسابش در حوزه خیلی بیشتره تا دانشگاه یا جاهای دیگه . شما طلبه های شهر را ببین هر کدام چه جذب و خدمتی به اهالی مساجد دارن . نوکرم

  • علیرضا رودسری می‌گه:

   با سلام به دوست عزیزم

   مگه همه چیز به کلاس داشتنه اگه میخوای کلاس بزاری برای خدا کلاس بزار که بهش بگو من یکه از بنده های خوبت هستما… نه اینکه بگی من دانشگاهی هستم از نظر بنده افاقا دانشگاه خیلی بی کلاس هست چون چهار تا ادم اومدن داخل یه کلاس خرابه اونم دخترو پسر با هم مخلوط و بنده بار ها شاهد خرا کاری های دانشگاه بوده ام

 6. حسین می‌گه:

  طلبگی دل شیر میخواهد
  دل شیر نداری ***سفر عشق مرو

 7. علی پور می‌گه:

  سختی داره ، جامعه هم که احترامی چندانی به آخوندا نمیذارن ، تحمل حرف و کنایه های مردم سخته

  • علیرضا رودسری می‌گه:

   سلام
   بنده تازه شهریور ۱۳۹۳ وارد حوزه میشم تموم اهل محل و فامیلا همه تیکه بارت میکنند اما وقتی تو ی ادمی باشی که رو حرفت واسطی اگه تموم عالم هم جلوت قرار بگیرن تو عین خیالت هم نیست من که اینجور اخلاق دارم

 8. صبا می‌گه:

  به قول حسین آقا طلبگی دل شیر میخواهد ، میخواد عاشق باشی عشق که باشه تحمل سختی هاشم آسون میشه
  خوبی هاشو ببینی سختی هاش یادت میره حاجی

 9. reza می‌گه:

  آخ که دیگه. از ما گذشت…………..

 10. شهیدگمنام می‌گه:

  سلام رفیق
  برا احمدآقا متاسفم که میگه دانشگاه پرستیژ داره،ما که رفتیم چیزی ندیدیم،
  به نظر من اگر هرکسی هدفشو بشناسه و ببینه علاقه اش چیه مطمئن باشه
  در هر دو محیط میتونه به خدا برسه
  و خدمت”دوست” بگم که میگه خدمت فقط به مسجدی ها است؟مطمئنا نه،
  قول میدم کسی با دغدغه الهی بره دانشگاه ایدوحتما موفق تر میتونه باشه.
  دعامون بفرمائید

 11. یه طلبه می‌گه:

  سلام حاج آقا با این اوضاع پراکنده درسهای اصول در حوزه،کتابی هست که شسته و رفته کل اصول را گفته باشه ؟
  برای درس خارج ،اصول را از کدوم منبع بخونیم و چگونه؟لطف کنید کامل و با دلیل منو قانع کنید( ضمنا استاد خوبی هم برای خارج معرفی کنید،ممنون میشم)

 12. محمد شاوردی می‌گه:

  سلام و خسته نباشید: من در سال ۹۱ در مصاحبه قبولم نکردن، اگر علم داشتم نمی آمدم حوزه علمیه ، قصد آمدنم به حوزه علمیه تا علمی یاد بگیرم ، اگر می توانید مصاحبه را لغو کنید. متشکر.

  • علیرضا رودسری می‌گه:

   سلام

   واقعا شما رو نذاشتن برید داخل حوزه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟از نظر من هم شما درست میگید چطور خواهران بدون ازمون وارد حوزه میشن اما اقایون با هزار موکافات؟؟؟

 13. حمیده می‌گه:

  سلام من ۱۸سالمه دیپلم دارم لطفا راهنمایی کنید میخام برم حوزه علمیه.خاهشا راهنمایی کنیدبه کجا مراجعه کنم میخام خابگاه هم داشته باشه

 14. مازیار می‌گه:

  سلام.خدا قوت
  ببخشیذ من ترم آخر کارشناسی هستم .تو قسمت ثبت نام.چه مدرکی رو وارد کنم .من متولد شهریور ۷۰هستم آیا میتونم سفیر خدایت بشم

 15. امین می‌گه:

  سلام حاجی؛ خوب شد این مطلب رو زدی؛ قرار بود آمارشو برای یکی ز دوستان مشترک بگیرم که یادم رفته بود!
  راستی من باب مزاح یه فروم برای پاسخگویی به سوالات بذار؛ ظاهرا تقاضا زیاد داره… (:

 16. ناشناسسسسس می‌گه:

  سلام من خانم هستم و متولد۵۹ دیپلمه ایا میتوانم در حوزه ثبت نام کنم؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   شما و سایر خواهران جهت ثبت نام در حوزه های علمیه و کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می بایست به سایت حوزه علمیه خواهران مراجعه فرمایید و یا اینکه
   اینجا کلیک کنید

 17. نويد سوزوكي می‌گه:

  سلام.رفقادنیا را بخواهید بروید حوزه . آخرت را هم که بخواهید برید حوزه. وجدانا کسی که کارش تبلیغ دین باشه چه بدی داره؟من لیسانس دانشگاه را دارم.چهار سال علافی دانشگاه دو سال ارشد بعدشم سربازی . پس کار کجا؟ هیچی کارگری.ولی حوزه در دراز مدت هم انشا الله بعد از سختی هایش به ایه ی ان مع العسر یسری میرسد و پرستیژشم به قول شما بعده.

 18. حسین بابایی می‌گه:

  سلام
  من آرزویم این بود که طلبه بشم اما شرایط طوری شد که توفیق اینکار را نداشتم
  در حال حاضر شاغل هستم و متولد ۶۴ هستم آیا شرایطی هست بتونم یه قطره از این دریا بشم؟
  لطفا راهنماییم کنید.

 19. دوست می‌گه:

  عزیزم حوزه پول زیاد داره بیا حاجی شو

 20. مهدی می‌گه:

  سلام حاج اقا.من ۱۸ سالمه.من میخوام طلبه بشم.برای اینکه دینم رو بشناسم و مهمتر اینکه می خوام با حظور در مکان های مذهبی از به انحطاط کشیده شدن خودم جلوگیری کنم.اولا نظرتون چیه؟ثانیا می تونم در کنار دانشگاه حوزه هم بیام؟

  • مدیر سایت می‌گه:

   با سلام
   راه طلبگی راه مقدسی است ؛ در ضمن در کنار حوزه هم بله می توان دانشگاه هم خواند در خصوص سوالتون در یکی از دیدگاههای فوق توضیحات مفصل داده ام که می توانید مراجعه کنید . با تشکر

 21. مهدی پالوج می‌گه:

  میشه لطف کنید سایت رو به روز رسانی کنید.

 22. مهدی پالوج می‌گه:

  سلام من متولد برج ده سال هفتاد و یک هستم و آخرین مدرک تحصیلی من پیش دانشگاهی است و معافیت از خدمت هم دارم می خواستم بدونم می تونم در حوزه در دوره های بلند مدت تحصیل کنم؟اگر میشه دفترچه کی میاد؟کلا یک راهنمایی به من بکنید. با تشکر

  • مدیر سایت می‌گه:

   باسلام
   بلی می توانید ثبت نام کنید . ضمناًدفترچه آزمون حوزه های علمیه در اوایل اسفند ماه منتشر میگردد و تا آخر فروردین ماه زمان ثبت نام می باشد که ازمون ورودی آن نیز در اردیبهشت و اعلام نتایج در اوایل خرداد می باشد اما جهت اطلاعات بیشتر دفترچه آزمون را از بالای همین صفحه دانلود و مطالعه فرمایید

 23. مهدی پالوج می‌گه:

  از راهنمایی شما متشکرم خیلی خوب بود

 24. كمنام می‌گه:

  سلام اقا من متولد سال ۶۹ هستم ایا میتونم وارد حوزه بشم با تشکر

 25. امیرحسین آرام می‌گه:

  من دوم دبیرستانم چه جوری از کدوم سالا ازم امتحان میگیرن

 26. ehsan می‌گه:

  سلام.من متولد ۶۵ و لیسانس دارم خدمت سربازی هم رفتمه.سنم قبول میکنه امسال ثبت نام کنم؟
  لکنت زبان هم دارم حدود ۳۰تا۴۰ درصد مشکلی نداره؟البته برم گفتار درمانی خوب میشم.
  برای ما که بچه ی روستا هستیم و وضعیت مالی خوبی هم نداریم و دوست داریم همان سال اول ازدواج کنیم ایا امورات زندگیمون با مشکل مواجه نمیشه؟
  احسان از فارس

  • روح الله می‌گه:

   سلام
   من هم مثل آقا احسان متولد ۶۵ هستم و لیسانس دارم . منم علاقه دارم در حوزه کسب علم کنم . آیا برای من و افرادی مثل من که سنشون بالا رفته راهی هست که وارد حوزه بشیم ؟ لطفا منو راهنمایی کنید .

 27. مهدی پالوج می‌گه:

  سلام می خواستم بدونم باید بچه های پیش دانشگاهی همان منابع مقطع سوم دبیرستان را بخوانند یا اینکه کتاب های پیش دانشگاهی هم به آن اضافه میشه؟ در دفترچه اشاره ای نشده لطفا توضیح مختصری بفرمایید سپاسگزارم.

 28. سروش الدین می‌گه:

  سلام بر شما…
  ببخشید من عاشق دین و علمجویی و رسیدن به یلوک و معرفت حضرت حق هستم!
  من عاشق یه دخترخانمی هستم که وضع مالی بسیار خوبی دارند و کلاس زندگی و… اونا هم بالاست!
  من طلبه بشم چجوری میتونم این خانواده و این دختر خانم رو راضی به ازدواج با خود بکنم!تازه پولی هم ندارم!

 29. حاج هادی77 می‌گه:

  سلام من متولد۷۷ام میتونم وارد حوزه بشم یانه خیلی دوست دارم راستش بابام جانباز وبابابزرگم طلبه ایا این طوری میشه???????????????ممنون

 30. سيدحسين می‌گه:

  باسلام من متولد ۱۳۶۱ هستم دارای مدرک فوق دیپلم و کارت پایان خدمت وبرادر شهید هستم.خیلی علاقه دارم بیام حوزه ولی ظاهرا سنم زیاده.تورو خدا راهنمایی بفرمایید چیکارکنم و چه راه حلی واسم وجود داره؟؟این هم شماره همراهم است ۰۹۱۰۲۱۱۳۴۳۶ باتشکرفراوان.

 31. حسین می‌گه:

  سلام در مقطع. پیش دانشگاهی درس میخوانم ۱۸سال دارم ۶سال معافیت سربازی می توانم در حوزه ثبت نام کنم؟

 32. سیدی می‌گه:

  ایا تنها مشکل ما کمبود روحانیت است ایا صرفا از اینکه کمیت طلاب و روحانیون زیاد شود باید دلخوش باشیم ایا بسیاری از مشکلات فرهنگی جامعه ما بعلت وجود بعضی روحانیون نبوده ایا واقعا حوزه پتانسیل و مدیریت این جمعیت طلاب موجود را دارد ایا روحانیت درس خارج خوانده های ما ان قدرت معنوی جهت هدایت معنوی جامعه را دارند ایا کم هستند جوانان مذهبی که بدون اطلاع کافی وارد حوزه شدند و اسیب های بسیار جدی دیده اند ایا ….ایا…. ایا…..
  چرا چرا چرا بنده نمی گویم جوانان وارد حوزه نشوند بلکه ……..

 33. علی 110 می‌گه:

  من متولد ۶۶هستم و دانشجو هم هستم و دارای معافی تحصیلی.چگونه میتونم وارد حوزه بشم؟؟؟ لطفن جوابو واسم ایمیل کنید.

 34. میلاد شفعیی می‌گه:

  ۱سوال از محضر شما دوستان عزیز دارم که ایا برای رفتن به حوزه ای علمییه ایا بیشتر عاشق بودن واخلاق لازم است ویا بیشتر دانایی وعقل هوش .لطفا نظر بدهید .

 35. محمد می‌گه:

  سلام من دیپلم ردی هستم و میخام برم حوزه میگن نمیتونی چون دیپلم نداری حالا من چکار کنم به خدا اگه برم حوزه درس میخونم کمکم کنید یعنی راهی نداره خدا نگهدار

 36. یامین می‌گه:

  با سلام..من کاردانی برق گرفتم و تابستان ۹۲فارغ التحصیل شدم و الان علاقه به حوزه پیدا کردم خواهش میکنم دوستان کمکم کنید..اولویت اول حوزه رفتنم هم فقط قم هست..در ضمن کارت معافیت کفالت هم گرفتم..یا مهدی ادرکنی

 37. zahra می‌گه:

  من اول دبیرستانم رو خوندم,میخوام برم حوزه قم واسه ادامه,تازه فهمیدم ثبت نام بهمن و اسفند بوده,چیکار میتونم بکنم,

 38. نجمه می‌گه:

  سلام . من ۳۸سالمه تا دوم راهنمایی درس خوندم .بچه هام بزرگ شدن و سطح علم من پایینه میخوام وارد حوزه بشم میتونم یا نا؟ لطفا راهنماییم کنید ؟؟؟؟

 39. sam می‌گه:

  سلام من امسال برای حضور تو حوزه ی علمیه ثبت نام کردم فقط میخوام بدونم قوانینی که تو محیط خوابگاه و حوزه اجرا میشه چیه من میتونم گوشیم رو با خودم ببرم یا نه این فکر داره منو دیوانه میکنه اخه من یه لحضه بدون گوشیم نمیتونم باشم لطفا قوانین خوابگاه و حوزه رو به جی میلم بفرستید ممنون میشم

 40. میلاد می‌گه:

  سلام.من متولد ۱۳۶۹ هستم در مناطق محروم مدرک دیپلم دارم و۱۲ماه هم خدمت کردم. ایا میتونم درآزمون ۹۴ شرکت کنم..خواهشا جواب بدید

 41. *پناه* می‌گه:

  سلام…من متولد ۷۶ هستم یعنی ۱۸سالمه…دارم پیش دانشگاهیمو میخونم…میخوام برم حوزه ادامه تحصیل بدم…شرایطشو نمیدونم…نمیدونم کدوم درسا رو بخونم تا قبول بشم…نمیدونم چجوری بخونم تا قبول بشم…اگ میشه راهنماییم کنین…ممنون میشم…!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>