رأی به احمدی نژاد درانتخابات ۸۸؛درست یا اشتباه؟

رأی به احمدی نژاد در سال ۸۸ درست بوده یا اشتباه ؟! 

اگر اشتباه کردیم وظیفه الان ما چیست؟!  اگر اشتباه نکردیم چه وظیفه ای داریم ؟؟؟

برای حل این معادله باید به این سوال بپردازیم که در انتخابات، تصمیمات حیاتی یا حتی اقدامات روزمره خود، مأمور به اداى تكليف و وظيفه‌ايم یا مأمور به نتيجه؟  اگر مردم در انتخابات بر اساس شناخت کامل از خصوصیات و برنامه های کاندیداها و درک کارشناسانه و صحیح از شرایط زمانه و نیاز جامعه کسی را انتخاب کردند ، اما بعد از گذر زمان در حوادث فتنه‌گون آینده ، منتخب ملت به خطا رفت ؛ آیا حکم می شود که اصل انتخاب و تصمیم مردم اشتباه بود‌ه؟ آیا عقل سلیم و منطق مبرّای از هر گونه شانتاژ رسانه ای و جوّزدگی سیاسی ، با به خطا رفتن منتخب ملت در آینده ، به اصل انتخاب مردم در گذشته اشکال وارد می کند؟؟؟

در دو سه سال أخیر فضای سیاسی کشور به سمتی رفته که مخالفان دولت کنونی که در دوران تصدی خود به اندازه چند صدم خدمات دولت فعلی در عمران و آباداني كشور را نيز نداشته اند و بعضاً در جريان فتنه ۸۸ آشكارا دست به وطن فروشي زده و به دستور أربابان غربی خود با القای توهم تقلب در انتخابات طی ۸ ماه آتشفشانهايي كه از درون سينه هاي سرشار از نفاق و دشمنی تغذيه مي شدند را در جامعه شكل دادند و خیابانها و اماکن عمومی را به آشوب و خون و آتش کشیدند ، اینان اکنون با حیله گری تمام در پي القاي اين توهّم هستند كه مخالفتشان با انتخاب دكتر احمدي نژاد در انتخابات ۸۴ و ۸۸  از این باب بوده كه پيشاپيش ایرادات امروز دولت را مي ديدند! و همواره تکرار میکنند که «ديديد در انتخابات حق با ما بود؟! دیدید شماها در انتخاب دکتر احمدی نژاد به خطا رفته اید ؟! دیدید ما درست می گفتیم ؟!» و بعضی از اصولگرایان که بهره کمی از هوش و ذکاوت سیاسی برده اند نیز راه ایشان را در پیش گرفته و همواره در حال خودزنی هستند که «ما اشتباه کردیم! نباید به او رأی می دادیم» و بجای تصمیم صحیح در شرائط فعلی ، آشکارا بر طبل انتقاد و تخریب کوبیده و همواره آب به آسیاب دشمن می ریزند ، حال آنکه در انتخاب محققانه اطلاق واژگان “باید و نباید” و نیز “اشتباه یا درست” از شئونات زمانِ تصمیم و انتخاب است نه زمانِ نتیجه و ثمردهی  .

جهت عنایت به وجه مغالطه این شبهات خوب است بدانیم در آموزه های دینی و نیز درگفتمان امام و رهبری بارها و بارها تأکید و سفارش شده که مناط و معیار تصمیمات و انتخابات زندگی ، انجام وظیفه و تکلیف است و ما أمر به امتثال تکلیف شده ایم و نتيجه فرع بر آن است ، یعنی می بایست وظیفه را انجام داد  و نتیجه را واگذار نمود به ذات أقدس ربوبی .

البته بله ما مامور به وظیفه هستیم اما کدام وظیفه؟! چقدر برای شناخت این ماموریت و وظیفه ، تلاش و مشورت و تحقیق کرده و ملاکها را زیر و بالا نموده و با اشخاص تطبیق داده ایم!؟ پس نکند این شعار تبدیل گردد به مستمسکی در راستای توجیه اعمال اشتباهمان و نیز اشتباه اعمالمان .

ضمناً در نظر داشته باشیم این بحث ما ارتباطی به جمله معروف “ماکیاولى” که مى گفت: «هدف وسیله را توجیه مى کند» ندارد هرچند خیلی بی ربط هم …

پس اگر كارى بر اساس وظیفه و براى خدا انجام گيرد ، شكست در آن معنى ندارد چرا که “المأمورُ معذورٌ”  و به فرض هم در آینده (یعنی بعد ازگذر زمان انتخاب) اشتباهات شخص منتخب ، ظهور و بروز کند قطعاً رأی دهندگان معذور و مُصاب بوده و أبداً مستحقّ سرزنش نیز نیستند ، چرا که آن روز تکلیف این بود و امروز نیز تکلیف چیز دیگری .

مردم فهیم ایران اسلامی در انتخابات ۸۸ با شناخت کامل آن زمان از دکتر احمدی نژاد ، با شاخصه های ساده زیستی ، مردم داری ، دردمندی و به دور از تجمّل و اشرافی گری ، شخصی را از جنس خود با رأی قاطع  ۲۵ میلیونی و مثال زدنی انتخاب کردند که انتخابی بسیار بجا و محققانه بود .

 پس رأي دهندگان به آقاي احمدي نژاد هم در انتخاب خود در سال۸۸  و هم در انتقاد به برخي از مواضع و اقدامات فعلی ایشان نه تنها به اشتباه نرفته اند بلكه تصویر درخور تقديري از آزادگي و آزاداندیشی خود به نمايش گذارده اند ، چرا که آن روز بر اساس شرایط زمانه ، انتخابی صحیح انجام دادند و امروز نیز بر اساس تغییر شرائط نسبت به برخی عملکردهای ناصحیح دولت ، موضعی صحیح و به دور از سرسپردگی اتخاذ نمودند و به اثبات رساندند که با احدالناسی عقد اخوّت نبسته و مردمی حق بین و ملاک محورند نه شخص محور ؛

مردم ایران اسلامی نشان داده اند که مسیر حق و ولایت را شناخته و هر که از این مسیر ، زاویه گرفت در مقابلش قد عَلَم کرده و انتقادات خویش را به گوشش می رسانند. برخلاف برخی‌ها كه روزي داعيه‌ خط امام(ره) و انقلاب را داشتند اکنون در سرسپردگي احزاب خویش ، هتک حرمت عاشورا و عزاداران حسینی و نیز اهانت به  تصویر امام و همکاری با سازمان های جاسوسی سیا و موساد در راستای براندازی نظام را در پرونده خویش به ثبت رساندند .

بنابراین در انتخابات ، اصل بر تکلیف محوری است نه نتیجه گرایی ، ضمناً مغالطه گران و شبهه پراکنان متوجه باشند که اگر به گفته ایشان ، اصل را بر نتیجه محوری گذاشتیم ، در وهله اول ، کلاه خود ایشان پس ِمعرکه است چرا که کاندیداهای مدّ نظر ایشان به همراه جمعی هواداران داخلی و خارجی نتیجتاً بعد از انتخابات فضای سیاسی کشور را متشنّج نموده و برای رسانه های ضدانقلاب و سلطنت طلب خوراک فراهم کرده و همواره داغ ننگ خيانت به ولایت و ملت را به پيشاني خود دارند .

لذا از انصاف نگذریم که آقای احمدی نژاد در این چند ساله خدمات قابل توجهی به کشور داشته از جمله : تلاش شبانه روزی در جهت عمران و آباداني كشور خصوصاً مناطق روستایی و محروم نشین جامعه ، اتخاذ مواضع اصولگرايانه و استكبارستیزانه در برابر آمریکا و اسرائیل ، افشاگری جهانی علیه افسانه هولوكاست ، ورود به حياط خلوت رانت خواران و قطع دست کسانی که گویا مسئولیت های کلیدی و نیز کانون های قدرت و ثروت کشور را ارث پدری و خانوادگی خویش می دانستند ، و همچنین شکستن طلسم و ابّهت ساختگی بعضی روبه صفتان که در ظاهر  پیرو خط امام و یاران انقلابند ولی در عملکرد تیشه به ریشه نظام و ولایت می زنند .

و أما علت عمده انتقادات اخیر دلسوزان نظام و نیز رأی دهندگان ۲۵ میلیونی از شخص رئیس جمهور برمی گردد به تأثیرپذیری ایشان از جریان انحرافی ، آقای احمدی نژاد بداند که هر چه به این جریان انحرافی و مشّایی معلوم الحال نزدیک‌تر شود به همان نسبت از نظام و مردم زاویه خواهد گرفت ، چرا که اهداف و برنامه های جریان انحرافی هرچند در عملکرد و نگرش با اصلاح طلبان متفاوت است اما مسیر هر دوی آنها با گفتمان انقلاب و نظام و نیز امام و رهبری در تنافی می باشد ، ضمناً مردم به احمدی نژاد سال ۸۴ رأی داده اند نه به حلقه مشائیه …

مطلب آخر اینکه در شرایط کنونی هرچند دهها ایراد و اشکال دیگر به عملکرد ایشان وارد است اما حقیر در این مقاله فقط در صدد بررسی این شبهه بودم که با شرایط پیش آمده در زمان حال آیا باید بگوییم رأی به احمدی نژاد در سال ۸۸ اشتباه  بوده ؟!

بازتاب ها :

پایگاه خبری تحلیلی « عصر فارس»

پایگاه خبری تحلیلی « بولتن نیوز»

69 comments on “رأی به احمدی نژاد درانتخابات ۸۸؛درست یا اشتباه؟

 1. وحید گفت:

  در نهج‌البلاغه هست که بعد از اینکه وجود مبارک حضرت امیر به مقام خلافت ظاهری رسیدند منطقه‌ای است به نام هیت مسئولیت آن منطقه را وجود مبارک حضرت امیر به جناب کمیل داد امویان ریختند آنجا غارت کردند زدند بردند و کمیل نتوانست اداره کند وجود مبارک حضرت امیر نامه‌ای نوشت این نامه در نامه‌های مکتوب نهج‌البلاغه است به کمیل اعتراض کرد که من همه امکانات را به تو دادم نتوانستی آنجا را اداره کنی.
  خوب حضرت امیرالمومنین با شرایط موجود ،کمیل را لایق تصدی مسئولیت آنجا دانست که بعد دیدیم این توانایی آنرا نداشت ، آیا در اینجا حکم می شود که حضرت امیر اشتباه کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بالقطع و الیقین که ایشان اشتباه نکرده چون که حضرت با توجه به شرایط موجود کمیل را برتر از بقیه و خیرالموجودین میدانست که اینطور هم بود .

 2. سید گفت:

  عزیز دل برادر مشکل وسوال در انتخاب نیست. مشکل در بحران افرینی و بجای حل مشکلات جاممه به کارهای حاشیه ای پر داختن منظور وهدف از اعتراض می باشد

  • امین گفت:

   داداش من! شما فکر کن: یه شب بابات میاد خونه و کارایی که امروز کرده رو تعریف میکنه: اذان صبح رفتم کرکره مغازه رو بالا کشیدم. حساب ها رو چک کردم. پنج تا بانک رفتم… با سه تا شرکت جلسه داشتم… به دو تا فقیر کمک کردم… عصر هم برای منزل خرید کردم تا بیام بخونه … توی راه خونه یه سری هم به فلانی زدم!… حالا شما به بابات میگی: بی غیرت! چرا رفتی پیش فلانی! مگه اون دشمن خانواده ما نیست؟ تو دیگه پدر من نیستی… !!!
   این شده حکایت امروز ما! این بنده خدا شبانه روز میدوهه…هیچکی هیچی نمیگه… کافیه یه بار بگه میخوام برم پیش فلانی! از زمین و زمان میریزن میگن: ای بنی صدر! ای انحرافی! ای زبیـــر!
   ما هم همصدا با اونا…
   بابا انصافتو…

   • نصرت گفت:

    آفرین برانصاف

    بعضیا رییس جمهور نمی خواستند ونوکر هم نمیخواستند
    حتی چیز پایینتری میخواستند
    عروسک خیمه شب بازی
    یعنی به افراط و تفریط این بابام کار داشتند
    باید طابق النعل بالنعل مطابق سلایق اونا رفتار کنی وگرنه از آنچه که خواسته اند منحرف شده ای

 3. frozen گفت:

  سلام
  اشتباه بوده؟نبوده؟خواهد بود؟نخواهد بود؟
  من چرا نتیجه نگرفتم؟؟؟

  • امیدرضا گفت:

   نتیجه اش دست خودمونه دیگه آقای frozen
   اینجا هم دیگه میخوای حاج باقر برای ما تصمیم بگیره؟
   چقدر ذهنمون آک و پاک بمونه

 4. صادقی گفت:

  در انتخابات در بین کاندیداها باید اصلح را انتخاب کرد یعنی بین خوب و خوبتر باید خوبتر را انتخاب نمود و بین خوب و بد ، خوب را و نیز بین بد و بدتر باید بد را انتخاب کرد که بدتر رای نیاورد این حکم عقل سالم است

  • ناشناس گفت:

   دقيقا كاري كه من هميشه انجام ميدم. ولي تو اون انتخابات بين عالي و خوب و بد و بدتر. عالي رو انتخاب كردم كه احمدي نژاد آن زمان بود. كاش قدر خودشو ميدونست و همونطور ميموند. هر چند كه هنوز در بين اون جمع ۴ تايي بازم من احمدي نژاد رو انتخاب ميكنم.

 5. ali گفت:

  همه ی رییس جمهور های مملکت ما در ۴ سال اول تصدی مسولیت خوب کار می کنند تا برای دوره ی بعد رای بیارد. وقتی دیگه رای آوردن شروع میکنند به ساز خود زدن و بیخیال مردم شدن و این هست ایران و به قول معروف جهان سومی.

 6. سلام بر شما
  تحلیل صحیح و زیبایی رو ارائه دادید.
  موفق باشید

 7. حسین گفت:

  کاملا درست بود
  واقعا خوشحالم که احمدی نژاد رئیس جمهور شد /اگر موسوی رای میاورد الان واقعا در جامعه فساد اخلاقی زیاد بود
  اگر احمدنژاد دوباره میتوانست که کاندید شود باز هم به او رای میدادم
  خواهش میکنم که قسمتی از کارهایی که ایشان کرده اند را به نمایش بگذارید
  ممنون

  • حسین گفت:

   حسین آقا از کجا می دانستی اگر مو سوی انتخاب میشد الان واقعا در جامعه فساد اخلاقی زیا د بود ؟در باره گرانی و تورم و امنیت و نبود برنامه در کشور و بزرگترین دزدی در دنیا و نبودن مجلس در راس امور و عدم نیاز به مراجع بواسطه ارتباط مستقیم با امام زمان و قهر یازده روزه برنج ۶۰۰۰۰ تومانی و رفتن اغلب مردم از طبقه ۲ به سه و… چگونه فکر می کردی ؟

 8. هجرت گفت:

  سلام حضرت امیرعلیه السلام نکته کلیدی را در نهج میفرماید:
  (حق وباطل با افراد شناخته نمیشودبلکه باید حق را وباطل رابشناسید تا افراد رابه وسیله آن بشناسید).
  پس ملاک ،افراد نیستند بلکه مهم شناخت حق وباطل است تاافراد نیز شناخته شوند.
  سوال:حق وباطل را چه جور وباچه ملاکی بشناسیم؟

 9. سلام
  تحلیل خوب ورونی بود
  بعضی ها هم میگویند در نماز جمعه بعد از انتخابات ۸۸ رهبری نباید از احمدی نژاد اونجور طرفداری میکرد که حالا شاهد باشیم که احودی نژاد کمی پا فراتر بگذارد

 10. مهدی گفت:

  اون جمله ای که اون بالا با سایز درشت نوشتیدش ((آتشفشانهایی که از درون سینه های سرشار از نفاق و دشمنی تغذیه می شدند را در جامعه شکل دادند)) منظورتون جمله معروف آقای هاشمی در نامه سرگشاده به رهبری نیست؟ یعنی میگی هاشمی هم بله؟؟؟؟؟؟

 11. ابوطالب گفت:

  مقاله خوبی بود, متشکر

 12. ص.ص گفت:

  کسانی که حس کردند وظیفه دارند به شخصی رای بدن از حیث عمل به وظیفه مستحق توبیخ نیستند
  اما از حیث احساس وظیفه ی غلط مستحقّ اند اگر درست تحقیق نکرده باشند
  که حجیت قطع ذاتی نیست که نیست…

 13. فاطمه.ن گفت:

  به نظرمن درسال۸۸انتخاب احمدی نژاددرست بوده چون غیرازایشان گزینه ای که مردمی وولایت مدارباشدوجودنداشت.تنهااشکال ایشان وجودمشایی است.

 14. استفاده كرديم
  متنش به به داشت
  البته عرض ارادتتان به جناب شيخ سياسيون هم در اين نوشته مخفي نمانده
  نظر ماكياولي هم بنظر ميرسه هم بي ارتباطيش دقيقتره
  ارادت
  ياعلي

 15. گمنام گفت:

  هم درست هم نادرست الله وعلم خدا خودش بهتر می داند

 16. حسین گفت:

  آقای فیروذی سلام نمی دانم چند سال دارید ولی از روی متن مقاله شما می توان نتیجه گرفت که یا زیر ۲۵ ساله می باشید یا چند سالی بیشتر نیست که وارد سیاست شده اید اگر همه مردم ما از قانون اطلاع داشتند و باید و نبا یدها ی آن را می دانستند و از امور کشور با اطلاع بودند مسلما وضعیت ما مانند امروز نبود و قضاوت ما نیز از ده های سالهای عمر جمهوری اسلامی به نحو دیگری بود آقای فیروزی دقایقی چشمهایت را ببند وجداند را قاضی قرارده و یک ساعت فکر کن سالهای عمر ایران در صد سال اخیر را به دو قسمت قبل و بعد از انقلاب تقسیم کن و سالهای بعد از انقلاب را منهای دوران مرحوم بازرگان و بنی صدر و شهید رجای را به دوران جنگ و سازندگی و اصلاحات و ۸ سال اخیر را مرور کن و به این سوالات با قضاوت وجدانت پاسخ ده (۱) درامد نفت ارث پدر کیست ؟ (۲) بیشترین درامد نفت در کدام دوره بوده است ؟(۳) کمترین درامد کشور در کدام دوره بوده است ؟(۴) بزرگترین سد ها در کدام دولت شروع و پایان یافته است (۵) بزرگترین طرحهای اقتصادی در { عسلویه } در کدام دوران و با نفت چند دلاری شروع شده است ؟(۶)در دولت خاتمی چند فاز از عسلو یه تکمیل و بقیه فازها چند درصد تکمیل و تحویل دولت احمدی نژاد شده است ؟(۷) در دولت احمی نژاد چند فاز عسلویه تکمیل شده است ؟(۸)بزرگترین دزدی در طول عمر زمین در کدام کشور و در کدام دولت اتفاق اقتاده است/(۹)بیشرین تورم در ایران در کدام دوران اتفاق افتاده است ؟(۱۰) بیشرین نا امنی بعد از انقلاب در کدام دوران بوده است ؟ (۱۱) بالا ترین میزان فساد در کدام دوران بوده است ؟ (۱۲) اگر دولت خاتمی در هفته های پایانی عمرش شروع به پخش سیب زمینی در بین مردم و همچنین افزایش حقوق کار مندان قبل از انتخابات و کا هش آن بعد از انتخابات و پخش کسترده پول به هر عنوان قبل از انتخابات و دادن سو د سهام عدالت بعد از شش ماه از تشکیل آن و عدم هیچ خبری تا سه سال و نیم بعد از آن و زمزمه دوباره تمامی این موارد قبل از انتخابات اینده را می کرد چگونه قضاوت می کردی ؟ تشکر می کنم از شما در صورت انتشار این موارد و همچنین جواب این پرسشها این شاا… وقتی فسا آمدی حتما خدمتتان خواهم رسید

 17. باعرض سلام و خسته نباشید به تمامی دوستان عزیز
  از دیدگاه نخبگان واقعی :
  ما مطلقا خوب یا مطلقا بد نداریم
  بله. بدون شک ایشان ایرادات زیادی به بسیاری کارهایشان وارد است.اما:
  ما در میان صالحان به اصلح رای دادیم.
  اگرچه خود من رو بسیاری تصمیمات ضربه خوردم.اما:
  اگر زمان به عقب برگردد حتما باز هم به ایشان رای خواهم داد.
  پس فراموش نکنیم که:

  هیچ کس فقط خوب یا فقط بد نداریم(از دید نخبگان نه افرادی که بدون منطق هر حرفی میزنند)

 18. سید مهدی هـــ گفت:

  با سلام و ادب
  به نظر بنده رأی به ایشان معقولانه و صحیح می باشد چرا که در آن برهه از زمان بهتر از ایشان وجود نداشت. ضمنا اثرات مدیریتی چهار سال ریاست جمهوری وی ،در رأی دادن به جناب احمدی نژاد بی تأثیر نبود.
  کافیست کمی کلاه خویش را قاضی قرار داده ، از مسائل هسته ای و تشدید تحریم ها و …. گرفته تا سوخت و یارانه ها و… همه و همه در جهت خدمت به مردم بوده است.
  از حق نگذریم که: اگر مسئولین ، فرمایشات حضرت آقا را سرلوحه کارها قرار دهند. این مقدمه همان ایران آبادیست که بدنبالش بودیم

 19. saman گفت:

  سلام احسنت تحلیل زیبایی بود

 20. م گفت:

  شاید اگه موسوی رای میاورد اینقدر هزینه پای نظام نمیومد. هرچند من به موسوی رای ندادم. الله العالم

 21. يه دوست گفت:

  بسمه تعالى
  باتشکر از حاجى باقر با اين مطلب بجاشون
  بنده خواستم به دوستانمون بگم واقعا يه خورده منصفانه فکر کنن بعد نظردهى کنن!
  چرا که تقريبا همه با اين جمله معروف آشنا هستن که (گل بى عيب خداست) پس هيچ کسى از خطا و اشتباه مصون نيست الا معصوم.
  کسايى هم که از رئيس جمهور فعلى اين همه ايراد ميگيرن فکر ميکنم اگر دوران رؤساى جمهور اسبق رو به ياد بيارن, مي بينيم که عملکردشون قابل قياس با رئيس جمهور فعلى نيست.
  مطلب ديگه اينکه بعضى از دوستان عنوان کرده بودند که ريس جمهور هاى ما همشون چهار سال اول …اما چهار سال دوم….
  که بنظر ميرسه اين مشکل از خود ماست,چرا که برامون جا افتاده , هرکسى در هر کجا بر سر کار مي آيد هنوز نديده و نشناخته چنان او را بالا برده که از آسمان هفتم هم رد ميشه!!! اما همين که چند مدتى گذشت غافل از اينکه خودمان زياد غلو کرده بوديم، چنان مورد انتقاد قرار داده و زير پايشان را خالى مى کنيم که ديگر هيچکسى قادر به گرفتن او نيست!
  باتشکر

  • حسین گفت:

   دوست عزیز نظر شما و ما در رابطه با انسانها یکی است و آن هم گل بی عیب خداست و فقط معصومین مصون از خطا هستند اما من تقریبا همه روسای جمهور قبلی را به یاد می آورم و شرایط دوران آنها را درک کرده ام زمان ریاست جمهوری رهبری معظم تفریبا در دوران جنگ سپری گشت وجود گرامی امام در این دوران و بزرگیشان و محبوبیتشان و فکر بالای ایشان مانع پیش آمدن بسیاری از مسا ئل برای کشور شد اگر به افراد مومن طیفهای مختلف در آن دوران دسترسی داشته باشی و تحقیق کنی ریشه بسیاری از مسا ئل این دوران را بهتر می فهمی دوران ریست جمهوری آقای هاشمی بعد از پایان چنگ بود و رحلت امام عزیز . تقریبا همه معتقد بودند غیر از ایشان هیچ شخصیتی قادر به ایفای نقش ریاست جمهوری بجز ایشان را ندارد کافی است سری به سخنرانیهای شخصیتهای مختلف از جمله مقان معظم رهبری بزنید بجز تعریف و تمجی حتی یک کلمه پیدا نمی کنید کر چه من منتقد ان دوران هستم چونکه در این دوران اصول گرایان که ان زمان به راست یها مشهور بودند شروع به حذف گروه رقیب مشهور به چب و اصلاح طلبان این زمان کردند در زمان امام راستیها در نزد مردم چندان مقبولیتی نداشتند و اکثریت چبیها را به امام نزدکتر میدانستند اصلاح طلبان با وجود عدم قبول چنین رفتاری گرچه آنرا مغرضانه می دانستند اما چون در چهار چوب به ظاهر قانونی بود اعتراضی نمی کردند اصلاح طلبان اکثر مدیران آن روز را بی کفایت یا سواستفادگر می دانستند اگر مسولین فعلی کشور که از منتقدان سرسخت آقای هاشمی و از تو هین کنندگان به وی هستند را برسی کنی خواهی دید که دوران هاشمی یا مسول و ر ئیس بوده اند یا فرزندان و اقوام مسولان دوران هاشمی میباشند که بازنشست شده اند و انسان عاقل می ماند که آیا هاشمی اگر بد بود و دوران بدی داشت تمام بدیها مربوط به شخص ایشان بوده است یا مدیرانش نیز نقش داشته اند ؟اگر مدیرانش نیز نقش داشته اند پس چرا تمام مسو لین فعلی یا زمان هاشمی نیز مسول بود ه اند یا از نزدیکان و اقوام انان هستند که آن زمان از ثنا گویان او بودند و اجازه کو چکترین انتقادی به هاشمی را نمی دادند .من کاملا به یاد دارم چند معلم در آن دوران که در حال جمع آوری امضا متنی بودند که می خواستند برای اعتراض به مشکلات و مدیران آن روز به خدمت رهبری معظم بفرستند اما ر ئیس یکی از ادارات که اکنون بازنشست شده است اما اکنون فرزندش ر ئیس یکی از ادارات است انها را تو بیخ کرد زمان خاتمی زمانی بود که ما در جهان هیچ مقبولیتی ندا شتیم نفت قیمتی نداشت و روح نا امیدی در مردم موج می زد در این دوران بزرگترین طرحهای اقتصادی افتتاح و تکمیل شد تورم بسار کم بود با وجود اختلاف نظر با بقیه حاکمیت کشور را خوب اداره کرد گرجه ضعفهای نیز داشت اما زمان احمدی نژاد که خیلیها آن را دوران رجعت مدیران زمات هاشمی می دانند زمان بود که تقریبا تمامی زیر ساختها ساخته شده بود یا تا تکمیل آن فاصله ای نبود و این دوران بیشر شبیه خانواده ای بود که مرد خانواده بعد از تلاش زیاد و جمع کردن اموال زیاد برای خا نواده و شروع بازدهی تلاشها می میرد و آن اموال به دست فرزندان ناخلف و معتاد دوست باز می افتد و حال شما مقایسه کن این دوران را با هم درست است که هر ردرانی عیبها و حسنها ی خود را دارئد عیب و حسن کدام دوران بیشر است ؟ عزیز من این کشور ارث پدری همه ما هاست بیاید فرزندان ناخلف نباشیم

   • سجاد گفت:

    به هیچ وجه صحبت های حسین صحبتهای حق طلبانه ای نیست. همه ی این صحبتها برداشتهایی از ظاهر قضایای وقوع یافته اند؛ حسین باید علاوه بر نگاه به وضع اقتصاد مملکت در این دوران های یاد شده( که البته نگاه ایشان صحیح هم نیست) به دیگر ابعاد ساختاری یک دولت نیز نگاهی منصفانه داشته باشند؛ حسین! به من بگو آقای هاشمی برای اعتلای فرهنگ جامعه ی اسلامی چه فعالیتی داشتند؟ میشه بگی چرا بعد از فوت امام آقای هاشمی که همیشه ولایت فقیه رو یک مقام آسمانی میدونست مدعی شد که این مقام، مقامی زمینی و غیر الهی است؟ میشه بگی آقای هاشمی چه کار بنیادی برای اقتصاد کشور انجام دادند؟بله آقای هاشمی ساختمان های بلند و برجهای بزرگی ساخت و ما هم ممنونیم. اما و دیگر چه؟
    حسین آقا امیدوارم حالتون خوب باشه وقتی این متن رو میخونید…
    حسین میشه یه کم از فعالیت های فرهنگی_عقیدتی آقای خاتمی بگی؟میشه بگی تعریف خاتمی از ولایت فقیه چی بود؟ میشه بگی فرق ولایت فقیهی که اسلام مدعی اون هست و وکالت فقیهی(تاکید میکنم وکالت) که خاتمی مدعی اون بود چیه؟میشه بگی در دوران کدوم ریاست جمهور هجده تیر اتفاق افتاد؟ میشه بگی در دوران کدوم ریاست جمهوری بیشترین توهین های ژورنالیستی منتشر شد؟ میشه بگی کدام رییس جمهور در دفاع از توهین به آقای مصباح (که گفته شده بود آیت الله تمساح)تهدید به استعفا کرد؟میشه بگی؟ میشه ؟
    این ها رو در دفاع از دولت احمدی نژاد نمیگم بلکه تعجب میکنم وقتی می بینم هنوز از آدمهایی مثل خاتمی سکولار و دولت سکولارش دفاع میشه…دولتی که در اون بزرگترین خیانت ها به دین شد… شاهد مثال زیاد دارم که بگم اما حال و حوصله ی نوشتنش رو ندارم… تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل…

    • حسین گفت:

     آقا سجاد شاید یکی از بزرگترین عیب های ما این است که بدون تحقیق و مدرک حرفهای انسانها ی مقبول خود را قبول می کنیم اگر این افراد مقبول از کسی نقل قولی کرد می پذیریم سجاد جان اگر مطالب شما صحیح بود من نیز مانند جنابعالی فکر می کردم آیا شما برای گفته های خود مدرک مکتوبی دارید ؟ آیا تابحال برای پاسخ به سوالات خود حاضر بتحقیق شد ه اید ؟ آیا اگر ما در زمان امام علی (ع) و امام حسین (ع)بودیم و شایعات مرسوم درباره این معصومین را می شنیدیم قبول می کردیم که علی نماز نمی خواند و حسین خارجی و مرتد است ؟ ما در زمان دولت آقای هاشمی مخلف او بودیم اما نه به علتهای که شما در ذهن دارید گر جه دولت آقای هاشمی ضعفهای داشت اما در دولت آقای خاتمی بزرگترین فعایتها قرانی شروع گردید همچنین بیشرین کمک را به حوزه های علمیه کردنند و یشترین عنوان کتاب و نشریات در زمان آقای خاتمی بود و بزرگترین طرحهای اقتصادی در ان زمان شروع و تکمیل شد وبعضی با درصد بیشرفت زیا دتحویل دولت آقای احمدی نژاد شد که هنوز نتوانسته اند ان را تکمیل کنند مانند عسلویه .در دولت خاتمی کمترین تورم و بیکاری را داشته ایم و ودر جهان اعتبار زیادی بست اوردیم و …گر چه ضعفها ی نیز داشت

     • رحیم گفت:

      حسین اقا اون زمان به چه قیمتی اعتبار بدست اوردیم؟تا حالا دقت کردید؟

     • سجاد گفت:

      با سلامی دوباره. خدمت شما حسین آقا عارض هستم که برای همه ی انچه در بالا نقل کردم مدارکی دارم که علاوه بر این مدارک میتوانم سال و ماه و حتی روز وقوع آنها را نیز در اختیار اهل تحقیق قرار دهم. اما از آنجایی که شما نیز مدعی برخی مسایل شده اید از شما میخواهم که منابع معتبری را که از آن استفاده کرده اید در اختیار مخاطبین این سایت قرار دهید. هر چند آنچه شما مدعی آن هستید نه قابل اثبات است و نه قابل رد… برای مثال قضیه ی عسلویه، من این مباحثی که شما طرح کردید را درست به عکس شنیده ام اما همان ها هم نتوانستند اثبات کنند…فرمودید که مسایل قرآنی در دولت خاتمی و… خنده دار است به خدا!!! حتما بزرگترین عامل به قران هم آقای خاتمی بودند و با دختران آن ور آب دست دادند؟!!!! در ثانی برخی از مسایلی که شما مطرح کردید به هیچ وجه برای دولتهای پیشین افتخار محسوب نمی شوند؛ برای مثال این که می فرمایید در دولتهای پیشین (خاتمی) تعداد نشریات و کتب زیاد بود! اما میشه بفرمایید این کتب و نشریات چه بودند و چه چیزی در آن درج می شد؟ مگر از همین نشریات نبود که توهینهای بیشمار ی به آقایان مصباح و مکارم شیراز ی صورت گرفت؟ تا جایی که به خاطر توهین آقای حجاریان(وزیر آن زمان خاتمی) به آقای مکارم شیرازی، خود حضرت آقا وارد شده و به حجاریان تشر زدند… در دولت آقای خاتمی بود که کتابهای جناب مهاجرانی _که هم اکنون در voaعلیه جمهوری اسلامی مصاحبه می کنند_ با نام قرایت های مختلف از دین منتشر شد؟ کتابی که تیشه به ریشه ی دین میزد…مگر در دولت آقای خاتمی نبود که همه ی اعضای دولت به نوعی در صدد اجرایی کردن نظریات سروش بوده و حتی در جلساتی حدود دویست و پنجاه نفر در کلاسهای سروش شرکت میکردند؟ البته همه ی اینها چیزهایی است که در ذهن بنده است و شما به خاطر چیزهایی دیگر با دولت خاتمی و هاشمی مخالفید!!!!!!!
      حسین آقا این یک ادعاست که بگوییم همه چیز نود درصد کامل بود و احمدی نژاد ده درصد بقیه را کامل کرد و به نام خود ثبت کرد؛ اگر ادعا نیست ثابت بفرمایید…
      آقای حسین آقا
      در کدام دوران تعلیق هسته ای اتفاق افتاد؟ پیشرفتهای هسته ای ما که به صورت متناوب و لحظه ای روی میداد آیا در زمان خاتمی آغاز شده بود؟ اگر بخواهیم این گونه استدلال کنیم باید بگوییم که فیزیک هسته ای مدیون نیوتون و انیشتین و….است نه دانشمند ان هسته ای ایرانی….!!!!!! مضحک نیست؟
      ماهواره های امید و نوید و هم چنین رتبه اولی ایران در پیشرفت علمی در دوره ی کدام رییس جمهور اتفاق افتاد؟ به خدا حوصله ندارم و الا ادامه میدادم…ممنون از شما و مدیر سایت…

     • نصرت گفت:

      یادته در زمان خاتمی محور شرارت شناخته شدیم ؟
      اعتبار جهانی این بود ؟
      البته ما که به اعتباری که جهان بخواد بده نیازی نداریم

      • سید گفت:

       آقا نصرت مثل اینکه شما در جهان نیستید
       این حرف مثل اینه که من بگم نیاز به اعتبار در جامعه و خانواده ندارم
       اون موقع در حد ….. هستم

    • سید گفت:

     سجاد آقای حق طلب
     میشه بگی جریانات ۸۸ در زمان کی اتفق افتاد (کوی دانشگاه 🙂 )
     که جریانات ۸۸ مقصر اصلی احمدی نژاد بود (خس و خاشاک هم … )
     میشه در زمان کی به یکباره ما در دنیا تروریسم شدم البته از دیدگاه …
     میشه بگی این کشور هایی که ما با ها شون ارتباط داشتیم چند تا بودن
     تورم هم که در ۸ سال گذشته نداشتیم
     کدام معاون اول به فساد اقتصادی محکوم شد در زمان دوران ریاست رئیس جمهور مقدس
     مشائیسم کیست
     حاله نور چیه
     سکولار به حاله نور می گن یا به مرد گفتگوی تمدن ها
     به کسی که ۱۱ روز از پستی که وظیفه خدمت به مردم را داشت مثل بچه ۲ ساله قهر کرد
     خدایا چنان کنن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
     حرف زیاد و ایراد بیشتر ۲ روز باید عیب های این آقای رئیس جمهور محترم قبلی رو باید بنویسم که خود شما بهتر می دانید و آگاه ترید ای کاش قضاوت ما بر اساس لیاقت افراد بود نه چپ یا راستی بودن آنها
     خیانت به دین دردورانی شد که زن ها از فشار زندگی فاحشه شدند
     خوب است شما هستید چون افکاری مثل شما هست که مسلمان و غیر مسلمان را مشخص کند وگرنه ما به اشتباه می افتادیم

 22. آسمان گفت:

  سلام
  انتــخاب صحیح بود ، البته با شرایط زمان
  ولی …

 23. امین گفت:

  “و أما علت عمده انتقادات اخیر دلسوزان نظام و نیز رأی دهندگان ۲۵ میلیونی از شخص رئیس جمهور برمی گردد به تأثیرپذیری ایشان از جریان انحرافی ،”
  با بخش دوم این جمله کاملا مخالفم. اگه این نابسامانی های اقتصادی(بخصوص در یک سال اخیر) رخ نداده بود، مطمئنا این همه انتقاد از شخص احمدی نژاد نمی شد. آیا توی کوچه و خیابون بجز بحث اقتصادی، انتقاد دیگری از دولت می شنوید؟ مردم کاری به انحراف(چه از نوع حلقه چه از نوع جریان!!!) ندارن و فقط از مشکلات معیشتی ناراضی اند. البته اگه نگید مشکلات اقتصادی هم تقصیره مشاییه(که یه عده ای میگن…)! “جریان انحرافی” حرف حوزه و اصولگرایانه که سعی میکنن اینو بین مردم هم رواج بدن(قصدم تأیید یا تکذیب شخص مشایی نیست!). مصاحبه آقای رهدار با همشهری (توی سایت شبکه ایران) هم بخونید بد نیست.
  یا علی

 24. reza گفت:

  سلام علیکم به نظر من رای ما در ان مقطع زمانی به اقای احمدی نژاد درست بود .

 25. عظیم گفت:

  با عرض سلام ارادت
  انتخاب ما اکتسابی بود.

 26. رامین گفت:

  با سلام خدمت شما برادر عزیز از بچه های با حال مسجد بیت الله
  حاج آقا در جامعه ی امروزی ما همه افراد دسترسی به اینترنت ندارند که با سایت شما مراجعه کنند و منظور شما رو از طرح این سوال بفهمند به نظر من انتخاب آقای احمدی نژاد در آن زمان بسیار انتخاب مناسبی بود اگر با آگاهی نسبت به این چند سال دوره دوم از ایشان مجددا موسوی بیاد شما به چه کسی رای میدید ؟ معلوم هست که ما تکلیف داریم به وظیفه خودمون یعنی شرکت در انتخابات عمل کنیم و وظیفه هم انتخاب اصلح هست یعنی کسی که از دیدگاه هر شخص از دیگران بهتر باشه حتما بنده و امثال جنابعالی که پایبند به اصول اسلام وانقلاب و امام ورهبری هستیم مجددا احمدی نژاد رو انتخاب می کنیم با تمام کمی ها . و به نظر بنده طرح چنین سوالی با این نحو با این شرایط نا بسامان اقتصادی صحیح نیست البته این نظر شخصی بنده هست که واکنش چندین نفر دیگر رو از این سوال دیدم . خیلی خوشحال شدم که بعد از چند سال حداقل شما رو در اینترنت زیارت کردم

 27. iman گفت:

  سلام حاجی باقر حال کجاش را دیدی هنوز زوده بذار بعد از عید بشه میفهمی وقتی رفتی نان خریدی کیلویی خدا تومن دیگه حمایت این ادم نمی کنی تازه تا دلار ۱۰ هزار تومنی خیلی راهی نمونده من فکر میکنم میخوان همچنان اوضاع بهم بریزه تا به قول خودشون امام زمان (عج) بیاد که ایتن طوری که ما داریم پیش می ریم اگه امام زمان هم بیاد کاری از دستش بر نمیاد

  • جعفری گفت:

   سلام بر آقا حسین و آقا ایمان
   ایشان و سایر نظرگذارندگان توجه داشته باشند که اگر دقت بیشتری در مطلب کنن متوجه میشوند که موضوع این مطلب و یادداشت حاج فیروزی اصلا و ابدا بحث بر سر این نیست که آیا الان عملکرد احمدی نژاد خوب است یا بد ؟ یا اصلا بحث بر این نیست که آیا احمدنژاد مورد تایید است یا مردود؟ پس با دقت مطلب را بخوانید که متوجه شوین که بحث دائر مدار این سوال است که آیا وقتی ما با تحقیق و تفحص و مشورت با همه و ابعادشخصیتی و سوابق و توانایی های کسی به او رای میدهیم به فرض که بعد از انتخاب و رای آوردن طرف توزرد از آب درامد-آیا کسانیکه در شرایط زمانی مکانی اون زمان به او رای دادند باید مورد سرزنش واقع شوند یا نه آیا بعد از ۲.۳سال از انتخابات این صحیح است که رای دهندگان ۲۰ملیونی را بگوییم اشتباه کردین ؟یا به عبارت خودشان ایا ما ماموربه وظیفه ایم یا نتیجه؟ حالا اون شخصی که به او رای داده ایم هرکه میخوادباشد چه احمدی نژاد چه موسوی ؟ پس اصلا بحث بر طرفداری کردن یا نکردن از احمدی نژاد یا موسوی نیست که نیست.
   حالا افتاد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ الان دوباره میگن نان شده کیلویی فلان؟برنج فلان؟۳۰۰۰ملیارد فلان.اگر اشتباه میکنم حاج فیروزی تصحیح بفرمایند

 28. فدائی ولایت گفت:

  سلام
  دوستان عزیز شما اکثرا انتخاب حضرت آقا را تحلیل کردند کسی انتخاب خود را نقد نکرده البته به یقیقن و اسمنتاد به سخنان آقا می گویم ایشان احمدی نژاد را تایید نکردن بلکه جریان فکری را تایید نمودند و اختیار با شما بود حال اگر دوستان باز هم تحقیق نکردن گناهش با خودشان البته توصیه می کنم که دوباره اصل ولایت فقیه رو بخوانید.
  البته از این که در مملکت ما چهار نقر روفوزه کاندید می شوند و تایید می شوند جای بسی تدبیر است ولی از ته قلبم خوشحالم که موسوی رای نیاورد.
  خدا حافظ امام خامنه ای باشد

 29. جواد آقا گفت:

  با سلام خدمت همه رفقا و تشکر ویژه از مدیریت محترم سایت به دلیل مطالب ارزنده و قابل تامل
  من از اول دیدگاه ها رو خوندم تا اینجا.البته تنور انتخاباتی هنوز داغ نشده ولی انگار خیلیا از هر دو جناح سعی دارن این کار رو زودتر از موعد انجام بدن در جایی که حضرت امام خامنه ای فرمودند نگذارید این جور مسائل به کشور لطمه بزند در شرایطی که تعدادی از مدیران میخواستند استعفا بدهند و تبلیغات زودتر از موعد رو شروع کنن
  از دوستانی که سنگ بقیه رو به سینه میزنن امثال جناب موسوی خواهش دارم مطالعه ای در خصوص گذشته این افراد و نحوه به قدرت رسیدن این افراد حتی قبل از آن داشته باشند ولی به نظر حقیر ما مردم ایران هنوز از لحاظ فرهنگی خیلی عقب مانده ایم که در این شرایط آب به آسیاب دشمن میریزیم. اتحاد در حد صفر نمونه بارز آن اقتصاد مملکت که در اینجا بحث شده یه کم بیشتر دقت کنید می بینید ۸۰ درصد مشکل اقتصادی مردم از طرف خود مردم است عده ای به دنبال سود بیشتر،عده ای هم به خیال قحطی و …
  تنها راه رهایی از مشکلات خود مردم هستند البته که دستگاه های نظارتی در کشور ضعیفه ولی به نظر من اولین دستگاه نظارتی(البته به تعبیر من)که ضعف بسیاری داره حوزه علمیه است امثال حاج باقر باید چند سال در قم بمونن؟؟؟؟؟؟
  چند نفر مثل ایشون داریم که چسبیدن به قم؟؟؟؟
  حرف من از دستگاه نظارتی اینه اگه دستگاه نظارتی کشور ضعیفه مردم چرا خودشون ناظر به اعمال خودشون نیستن؟؟؟
  وجدان کجا رفته؟؟؟؟؟دین کجای زندگی مردم قرار داره؟؟؟؟داعیه داران کار فرهنگی چه کارایی کردن؟؟؟؟چقد نیرو فرهنگی تربیت شده به نسبت جمعیت فسا؟؟؟؟چرا ارکان شهر به دست بچه مسجدی نیست؟؟؟
  پس معلومه جایگاه دین از بین رفته.چه کسانی محافظ این جایگاه در مردم بودن؟؟؟چه کارایی کردن؟؟؟
  و اما اگر برگردیم به حرف امام راحل و جمله معروفشون که ملاک حال فعلی افراد است اگه ما تو اون زمان رای به احمدی نژاد دادیم حال اون زمانش رو نگاه کردیم و اگه الان احمدی نژاد کاندید بشه و ما رای بهش ندیم بازم حال فعلیش رو نگاه میکنیم.
  بازم دست گلت درد نکنه حداقل یه سایتی راه انداختی که ما تو محضرت کسب فیض کنیم.

 30. با تشکر
  اگر انسان در هر زمانی با مشورت بررسی و تحقیق از راه صحیح به این نتیجه برسد که باید فلان کار را انجام دهد به وظیفه خود عمل کرده و اشکالی بر او نیست . حتی اگر بعدها نتیجه غیر از آن شود که انتظارش را داشته است

 31. حامد گفت:

  سلام جناب فیروزی
  نظرتان در مورد مشایی را میخواستم بدانم …ممنون میشوم

  • باسلام
   هر چند اگر مطلب فوق را خوب مطالعه کرده باشید نظر بنده آمده اما عرض کنم که امروز که جای خود دارد بلکه رفقا می دانند که بنده تقریباً از ۶ سال پیش بر اساس دیدگاهی که از نظریات ۱۰۰ تا یک قاز مطرحه از سوی آقای “مشایی” در دولت و نیز آقای ” ه ” در غیر دولت پیدا کرده بودم ؛ همواره این دو نفر را خطرناک برای نظام دانسته و این خطر را به سایرین گوشزد میکردم چنانکه از سوی برخی متدینین نیز بدین جهت ، متهم به غیبت و تهمت شدم و به بنده میگفتن که ما به شما اقتدا میکنیم و شما با این اتهاماتی که میزنید از عدالت ساقط هستید ، اما دیدیم که بحمدالله دست مشایی معلوم الحال بالاخره رو شد و نیز شخصیت مرموز آقای ” ه ” هم در انتخابات گذشته کمی شفاف شد اما تا احراز هویت واقعی ایشان برای همگان هنوز راه در پیش داریم . . .
   جالب توجه اینکه بعضی از آقایونی که حرف ۶ سال پیش ما و سایر رفقای مسجدی را نمی شنیدند یا نمی خواستند بشنوند و سخن ما را منکر می شدند همکنون چنان سینه چاکانه مخالف مشایی شده اند که می بینیم هر کسی غیر از خودشان را منتسب به فرقه مشائیّه می دانند .
   ختم کلام اینکه به نظر قاصر حقیر این دو نفر(آقای “مشایی” و آقای ” ه “) از دو حال خارج نیستند یا جاهل و یا خائن ؛ که در هر دو صورت خطرناک است و برای نظام هزینه بردار .
   باتشکر محمدباقر فیروزی ۱۴بهمن۹۱

 32. ناشناس گفت:

  باعرض سلام خدمت جناب فیروزی
  الان هم بسیاری ازهزینه هایی که گریبان گیرمردم است ناشی ازهمین دوجناح هست که مغرضانه دارن به نظام وملت اسیب میزنندتا به هدف خود برسن انشالاکه دست آقای ه هم برای ملت روشودکه دیگرکسی سنگش رابه سینه نزندانشالاکه خدابهشون فرصت ندهد

 33. حسن گفت:

  آقای حسین آقا شاید مطلع نیستی یاخودت را زدی به ندانستن مگر کسانی که شما تعریف آنهارامیکنیدنبودندکه درفتنه ۸۸بازیگران استکباربودندوکمربه فروپاشی نظام بسته بودندمگراینهانبودندکه برعلیه نظام ازهرعملی کوتاهی نکردندپس این همه جانبداری برای چه؟

 34. رحیم گفت:

  اگر این اقایون مضر نبودند که تا حالا وضع داخلی ما این نبود. چه معلوم خیلی از این قماش افراد دست نشانده امریکا و انگلیس و اسراییل نباشند؟ امام (ره) فرمودند : ملاک حال فعلی افراد است. پس دلیل نمیشه که بگیم اقای فلانی زمان انقلاب مبارز بوده یا فلانی وزنه برای انقلاب بوده و… همچنان که دیدیم موسوی با سوابق به ظاهر خوبش (البته از دید عوام) چی از آب در اومد؟ امثال مشایی و هم کیشانش که دیگه تکلیفشون معلومه.
  در مجموع بنظر بنده اکثریت مردم یعنی کسانی که در ۹ دی اومدن بیرون تعیین می کنند که چه کسی آری و چه کسی خیر. البته تو ۹ دی طرفداران بقیه کاندیداها هم حضور داشتنا.گفتم که بعضیا فکر نکنن تو ۹ دی مردم بخاطر آقای احمدی نژاد اومدن بیرون. نه.مردم تو هر شرایطی پای نظام و انقلاب و رهبرشون ایستادند و خواهند ایستاد.
  بعضی از رفقای مسجدی هم باید یک خورده ای تو سرعت حرکتشون تجدید نظر کنن .چون جلو رفتن و عقب افتادن از خط ولایت از کفر و نفاق مخرب تره.
  در کل من با اصل مطلب این صفحه موافقم و اگر منصفانه قضاوت کنیم اقای احمدی نژاد نمرش از رییس جمهورای قبلی بالاتره و کسانی که اون زمان به ایشون رای دادند اشتباه نکردند.شایدم در اینده کسی بهتر از ایشون هم کاندیدا نشه!!!
  والسلام…

 35. محمد گفت:

  سلام
  ای کاش خدا از تو بگیرد هر آنچه خدا را از تو بگیرد

  در جواب حسین آقا فقط خواستم بگم که افتخار فقط به این نیست که ما به چیزی برسیم که قرار باشه خدا رو از دست بدیم. جناب خاتمی سعی کرد به چیزهایی برسیم اما متاسفانه چیزهای ارزشمندی رو از دست دادیم و هنوز که هنوزه داریم چوبش رو می خوریم.
  در کل اجرش به زجرش نیرزید.

 36. محمد حسین گفت:

  با سلام
  …. وقتی رهبر معظم انقلاب در باره ایشان در جریان اخیر می فرمایند ” کار ایشان خلاف عقل و شرع و اخلاق و حرام و… بوده ما دیگر چه می توانیم بگوئیم .و چه توقعی داریم؟؟؟؟

 37. آریل گفت:

  سلام
  در برخی از نظراتی که بعضی از دوستان به مطلب جناب فیروزی دادند مشخص است که متوجه اصل مطلب نشده اند و با دیدن اسم احمدی نژاد سریع رفتن به چهار سال قبل …
  اگر کسی یک دور وصیت نامه امام خمینی ره رو خوب بخونه – و به تاریخ معاصر ایران از رضا شاه تا الان یه نگاهی بندازه – واقعیت های جنگ رو هم بدونه یا بخونه – دشمنام ما رو با تجربه ای حد اقل (( چهار هزار ساله )) بشناسه اون وقت میفهمه کجا داره زندگی میکنه و تا الان اگر دست خداوندی با این ملت نبود چه بلاهایی سرشون می اومد …
  و اما ، بله در این مملکت هم جاسوس داریم هم خائن داریم هم نامرد داریم هم منافق « تا دلت بخواد » داریم هم …
  اما اصل سیستم سالمه اگر نبود ما هم الان نبودیم که بخوایم در مورد این مطالب بحث کنیم !
  ***
  در ضمن یادمون نره ، در ادامه نظر ( جناب جعفری ) بنده یک یا آوری تاریخی خدمتون داشته باشم و اونم این که : یه زمانی نیمی از مردم ایران به بنی صدر جاسون رأی دادند !!!
  البته اصلا قصد مقایسه نداشتم
  انشالله همه عاقبت به خیر بشیم ، بلند بگو : آمین

 38. محمد نبی گفت:

  دولت احمدی نژاد با این همه دشمن گردن کلفت داخلی و خارجی بسیار خوب ظاهر شده .

 39. امید گفت:

  حاج آقا
  از اهل سیاست شنیده ام بگوئیم «حلقه» انحرافی نه جریان انحرافی.چرا که اطلاق واژه«جریان» به یک طیف سبب بزرگ جلوه دادن می شود.

 40. طاهر گفت:

  خدا همه را به راه راست هدایت کند

 41. زهرا.ش گفت:

  هشت سال مملكت رو داديد دست يك موجود دروغگوي فريبكار
  اون دنيا بايد جواب راي اي رو كه به معجزه هزاره سوم داديد، بديد
  اونقدر هم وجدان نداريد كه اعتراف كنيد به اشتباهتون!
  ميايد اينجا با اين نظرات همديگر رو دلداري ميديد
  احمدي نژاد تيشه زد به ريشه انقلاب واقعا چرا متوجه اين موضوع
  نيستيد. تا حالا از خودتون پرسيديد چرا اكثريت مخالفين
  جمهوري اسلامي و انقلاب با هر حركت اين موجود دلشون گرمتر و
  خوشتر ميشه به پايان يافتن اين حكومت؟! و ازش حمايت ميكنن
  موجود به ريشه اي كه اينطور مملكت رو به باد داد و به تقليد
  از نظام شاهنشاهي واسه بعد از خودش تعيين تكليف ميكنه بخدا ارزش دفاع نداره

 42. سید گفت:

  در کل بگم در این کشور یک رئیس جمهور خوب بیشتر نداشتیم اونم از دست آقایون در رفته

  بی خود دین مبین اسلام را که از دید من بهترین دین هست آلوده سیاست نکنید که متأسفانه شده (می دونم مدیر تأیید نمی کنه)

  و در جواب مسئول سایت مگر در آن دنیا به ما می گنم فلان گناه رو که کردید چون نمی دانستید بخشیده می شوید
  اگر اینجوری باشه داعشی ها (کثافت ها ) باید همه برن بهشت

  نه دوستان گلم همه شما (کسانی که به احمدی نژاد رأی دادند ) به ما (که به احمدی نژاد رأی ندادیم ) مدیون هستید

  من که از هیچکی نمی گذرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *